Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

SRAGE – potenciální marker u patologických stavů v těhotenství Ústav klinické biochemie a laboratorní diagnostiky 1.LF UK a VFN Praha Doc. MUDr. Marta.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "SRAGE – potenciální marker u patologických stavů v těhotenství Ústav klinické biochemie a laboratorní diagnostiky 1.LF UK a VFN Praha Doc. MUDr. Marta."— Transkript prezentace:

1 sRAGE – potenciální marker u patologických stavů v těhotenství Ústav klinické biochemie a laboratorní diagnostiky 1.LF UK a VFN Praha Doc. MUDr. Marta Kalousová, Ph.D.

2 RAGE receptor for advanced glycation end products význam v patogenezi řady onemocnění (cévní, zánětlivá, komplikace diabetes mellitus) multiligandový receptor sRAGE – extracelulární doména RAGE

3 Současné poznatky v porodnictví předčasný porod sRAGE v plodové vodě souvisí s gestačním věkem, ale ne s intraamniotickou infekcí/zánětem (Bushimi et al. 2007) koncentrace sRAGE v plodové vodě je ovlivněna intraamniotickou infekcí/zánětem (Romero et al. 2008)

4 Nižší kocentrace sRAGE v mateřském séru u těhotných proti netěhotným Nízké kocentrace sRAGE v mateřském séru u PPROM Negativní vztah sRAGE k markerům zánětu Hájek, Kalousová et al., J Perinat Med 2008 Současné poznatky v porodnictví předčasný porod


Stáhnout ppt "SRAGE – potenciální marker u patologických stavů v těhotenství Ústav klinické biochemie a laboratorní diagnostiky 1.LF UK a VFN Praha Doc. MUDr. Marta."

Podobné prezentace


Reklamy Google