Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Cílená zpětná vazba Metody pro reflexi v EV. Jak klást otázky Uzavřené otázky – pocit bezpečí (na začátky); lze použít doplňujících otázek k rozvinutí.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Cílená zpětná vazba Metody pro reflexi v EV. Jak klást otázky Uzavřené otázky – pocit bezpečí (na začátky); lze použít doplňujících otázek k rozvinutí."— Transkript prezentace:

1 Cílená zpětná vazba Metody pro reflexi v EV

2 Jak klást otázky Uzavřené otázky – pocit bezpečí (na začátky); lze použít doplňujících otázek k rozvinutí Otevřené otázky – dávají větší prostor k zamyšlení a zapojení Nepřímé – kladené celé skupině Přímé – adresovány konkrétnímu člověku

3 Na co se ptát Průběh (prostý popis dění) Pocity (spojené s průběhem) Poznatky (odkrývají souvislosti mezi prožitky) Příležitosti (souvislosti s budoucím chováním v podobných situacích)

4 Základní pravidla Kruh. Klid. Mluví jen jeden. Vyjadřuje jen svůj vlastní názor. Věcné vyjadřování (nehodnotí, neútočí). Právo na doplňující informace.

5 Rady pro lektora Neverbální prostředky (naslouchání, mluvící předmět) Verbální prostředky (aktivní naslouchání, zrcadlení, parafráze, podpora, kotvení – posilování některých projevů a potlačení jiných nereagováním) Nehodnotí a nevyjadřuje své názory

6 Vybrané techniky facilitace Bumerang Kolovrátek Štafeta Pečlivá kvočna Moudrá ovce

7 Metody zpětné vazby Rychlé shrnutí zážitku (palec, tři slova, škála, barevné kartičky, „ruku na toho, kdo…“) Techniky s pomůckami (lano, papír a tužka, karty) Symbolizační techniky (sousoší, mé místo) ZV tvořením (obrázek, koláž, báseň) ZV dramatická (scénka, detektivka) Vyžádaná ZV (horká židle) Průběžná zpětná vazba Zpětná vazba s využitím technických pomůcek

8 Reitmayerová, E., Broumová, V. Cílená zpětná vazba. Praha: Portál 2007.


Stáhnout ppt "Cílená zpětná vazba Metody pro reflexi v EV. Jak klást otázky Uzavřené otázky – pocit bezpečí (na začátky); lze použít doplňujících otázek k rozvinutí."

Podobné prezentace


Reklamy Google