Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

PowerPoint – vyříznutí obrázku Střední odborná škola Otrokovice www.zlinskedumy.cz Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je PaedDr.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "PowerPoint – vyříznutí obrázku Střední odborná škola Otrokovice www.zlinskedumy.cz Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je PaedDr."— Transkript prezentace:

1 PowerPoint – vyříznutí obrázku Střední odborná škola Otrokovice www.zlinskedumy.cz Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je PaedDr. Pavel Kovář Dostupné z Metodického portálu www.rvp.cz, ISSN: 1802-4785, financovaného z ESF a státního rozpočtu ČR. Provozováno Výzkumným ústavem pedagogickým v Praze.

2 Charakteristika DUM Název školy a adresaStřední odborná škola Otrokovice, tř. T. Bati 1266, 76502 Otrokovice Číslo projektuCZ.1.07/1.5.00/34.0445 /2 AutorPaedDr. Pavel Kovář Označení DUM VY_32_INOVACE_SOSOTR-Ak-IKT/3-VT-1/17 Název DUMPowerPoint – vyříznutí obrázku Stupeň a typ vzděláváníStředoškolské vzdělávání Kód oboru RVP26-57-H/01 Obor vzděláváníAutoelektrikář Vyučovací předmětInformatika a výpočetní technika Druh učebního materiáluVýukový materiál Cílová skupinaŽák, 17 – 18 let Anotace Výukový materiál je určený k frontální výuce učitelem, vyžaduje doplňující výklad; náplň: Grafická úprava snímku v prostředí PowerPoint – vyříznutí hlavního motivu z digitálního snímku Vybavení, pomůckyDataprojektor Klíčová slovaPowerPoint, výřez, úprava obrázku Datum8. 1. 2012

3 PowerPoint – vyříznutí obrázku Náplň výuky Vyříznutí motivu z obrázku v programu PowerPoint Praktické procvičování

4 Program PowerPoint nabízí od verze 2010 velmi zajímavou a atraktivní grafickou novinku. Je jí „inteligentní schopnost“ ponechat na fotografii hlavní motiv a současně odebrat pozadí. Vznikne tak esteticky jistě zajímavé torzo, které může obohatit vzhled námi tvořené prezentace. Podobnou službu nabízí konkurenční grafické programy ve verzích určené po poloprofesionální či dokonce profesionální použití. Jemné doladění (žádná automatika se nemůže vyrovnat lidskému citu a umu) zbývá v PowerPointu na dovednosti uživatele. V této prezentaci si uvedenou službu představíme a na několika snadných cvičeních i odzkoušíme.

5

6 Tužkou editujeme zachování a odstranění částí vloženého snímku

7 Oblasti k zachování Oblasti k odebrání Změny zachovat Konec prezentace Zajímavé úkoly

8 1. Letadlo proti obloze 2. Květiny 3. Strnad 4. Snímek stařenky 5. Pejsek na lodi 6. Sklenička s červeným vínem 7. Kotě 8. Zrcadlo 9. Erb 10. Psík sedící na ledě 11. Památník bitvy na Moravském poli u Dürnkrut a Jedenspeigen

9 Z obrázku vyřízni letadlo Studentská práce pro prostředí programu PowerPoint

10 Zkopíruj si tento obrázek do prostředí svého PowerPointu

11

12 Z obrázku vyřízni květiny Studentská práce pro prostředí programu PowerPoint

13 Zkopíruj si tento obrázek do prostředí svého PowerPointu

14

15 Z obrázku vyřízni strnada Studentská práce pro prostředí programu PowerPoint

16 Zkopíruj si tento obrázek do prostředí svého PowerPointu

17

18 Z obrázku vyřízni obrázek stařenky Studentská práce pro prostředí programu PowerPoint

19 Zkopíruj si tento obrázek do prostředí svého PowerPointu

20

21 Z obrázku vyřízni motiv psíka Studentská práce pro prostředí programu PowerPoint

22 Zkopíruj si tento obrázek do prostředí svého PowerPointu

23

24 Z obrázku vyřízni torzo skleničky s vínem Studentská práce pro prostředí programu PowerPoint

25 Zkopíruj si tento obrázek do prostředí svého PowerPointu

26

27 Z obrázku vyřízni siluetu kotěte Studentská práce pro prostředí programu PowerPoint

28 Zkopíruj si tento obrázek do prostředí svého PowerPointu

29

30 Z obrázku vyřízni zrcadlo Studentská práce pro prostředí programu PowerPoint

31 Zkopíruj si tento obrázek do prostředí svého PowerPointu

32

33 Z obrázku vyřízni zámecký erb Studentská práce pro prostředí programu PowerPoint

34 Zkopíruj si tento obrázek do prostředí svého PowerPointu

35

36 Z obrázku vyřízni pejska Studentská práce pro prostředí programu PowerPoint

37 Zkopíruj si tento obrázek do prostředí svého PowerPointu

38

39 Z obrázku vyřízni siluetu památníku bitvy Studentská práce pro prostředí programu PowerPoint

40 Na pravém břehu řeky Moravy v Dolních Rakousích je rozsáhlá planina – v našich dějinách známá jako Moravské pole. (Sousloví „Marchfeld“ místní lidé opravdu nerozumí) Roku 1260 na tomto přirozeném rozhraní Českého království, Rakouska a Uher zde Přemysl Otakar II na hlavu porazil uherského krále Bélu IV. Předmětem sporu bylo Štýrsko, které po bitvě připadlo vlivu České koruny. 100 000 česká armáda porazila 140 000 armádu uherskou. Dějiny se však neopakují. Středoevropská velmoc Přemyslova na těchto místech roku 1278 naráží spojená vojska Rudolfa Habsburského a uherského panovníka Ladislava Kumána, který zde viděl příležitost k odvetě. Zradou ambiciózního Záviše z Falkenštejna přichází Přemysl o účinnou zálohu, oslaben hrdinně bojuje; bitva se obrací v jeho neprospěch. Přemysl II. Otakar padne. Pokud by zde Přemysl Otakar II. zvítězil, měl by otevřené dveře k císařskému titulu. Přemyslova smrt znamenala zásadní obrat v našich dějinách. Zkopíruj si tento obrázek do prostředí svého PowerPointu

41

42 Kontrolní otázky:  Kde nalezneme službu k odebrání pozadí z fotografie?  Jakým nástrojem jsou značeny části snímku, které chceme v budoucím torze zachovat?  Jakým nástrojem jsou značeny části snímku, které chceme z budoucím kompozice odstranit?  Lze zamýšlené změny uprostřed neuložené editace jednorázově zrušit a vrátit se k původnímu snímku? Pokud ano, kterým nástrojem na pracovní liště toho dosáhneme? Problémová úloha: Fotografujeme-li naši školu, působí na jejím snímku rušivě veliký panelový dům stojící v pozadí. Pomocí PowerPointu 2010 vyřízněte ze snímku pouze obrys naší školy a vložte ho na pozadí, kde bude působit estetičtěji. (k chystané fotomontáži použijte jako podklad snímek parku, louky…atp.)

43 Seznam obrázků: obr. 1:vlastní obr. 2:vlastní obr. 3:vlastní obr. 4:vlastní obr. 5:vlastní obr. 6:vlastní obr. 7:vlastní obr. 8:vlastní obr. 9:vlastní obr. 10:vlastní obr. 11:vlastní obr. 12:vlastní obr. 13:vlastní obr. 14:vlastní obr. 15:vlastní obr. 16:vlastní obr. 17:vlastní

44 Seznam použité literatury:


Stáhnout ppt "PowerPoint – vyříznutí obrázku Střední odborná škola Otrokovice www.zlinskedumy.cz Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je PaedDr."

Podobné prezentace


Reklamy Google