Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Vlastnosti posloupností Střední odborná škola Otrokovice www.zlinskedumy.cz Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Mgr. Hana Cibulková.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Vlastnosti posloupností Střední odborná škola Otrokovice www.zlinskedumy.cz Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Mgr. Hana Cibulková."— Transkript prezentace:

1 Vlastnosti posloupností Střední odborná škola Otrokovice www.zlinskedumy.cz Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Mgr. Hana Cibulková Dostupné z Metodického portálu www.rvp.cz, ISSN: 1802-4785, financovaného z ESF a státního rozpočtu ČR. Provozováno Výzkumným ústavem pedagogickým v Praze.

2 Charakteristika 1 DUM Název školy a adresa Střední odborná škola Otrokovice, tř. T. Bati 1266, 76502 Otrokovice Číslo projektu CZ.1.07/1.5.00/34.0445 /2 Autor Mgr. Hana Cibulková Označení DUM VY_32_INOVACE_SOSOTR-Mn-M/3-MA-2/4 Název DUM Vlastnosti posloupností Stupeň a typ vzdělávání Středoškolské vzdělávání Kód oboru RVP 63-41-M/01 Obor vzdělávání Management hotelových a turistických služeb Vyučovací předmět Matematika Druh učebního materiálu Výukový materiál Cílová skupina Žák,17 – 18 let Anotace Výukový materiál je určený k objasnění některých vlastností posloupnosti náplň: prezentace základních vlastností posloupnosti Vybavení, pomůcky Dataprojektor Klíčová slova Posloupnost rostoucí, klesající, nerostoucí, neklesající Datum 22. 4. 2013

3 Vlastnosti posloupností Náplň výuky Definice základních vlastností posloupnosti, příklady, grafy

4 Vlastnosti posloupností Opakování z učiva o funkcích: 1.Je dána funkce f: y = f( x ) Kdy je tato funkce rostoucí a kdy je klesající? 2.Uveď příklad rostoucí a klesající funkce. 3.Uveď příklad funkce, která má obě tyto vlastnosti.

5 Řešení

6 Vlastnosti posloupností (monotonnost)

7

8 Příklady grafů monotónních posloupností

9

10

11

12 Kontrolní otázky: 1.Definuj rostoucí posloupnost. 2.Definuj klesající posloupnost. 3.Jaký je rozdíl mezi rostoucí a neklesající posloupností?

13 Seznam obrázků:

14 Seznam použité literatury:


Stáhnout ppt "Vlastnosti posloupností Střední odborná škola Otrokovice www.zlinskedumy.cz Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Mgr. Hana Cibulková."

Podobné prezentace


Reklamy Google