Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Excel – základní početní operace Střední odborná škola Otrokovice www.zlinskedumy.cz Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je PaedDr.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Excel – základní početní operace Střední odborná škola Otrokovice www.zlinskedumy.cz Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je PaedDr."— Transkript prezentace:

1 Excel – základní početní operace Střední odborná škola Otrokovice www.zlinskedumy.cz Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je PaedDr. Pavel Kovář Dostupné z Metodického portálu www.rvp.cz, ISSN: 1802-4785, financovaného z ESF a státního rozpočtu ČR. Provozováno Výzkumným ústavem pedagogickým v Praze.

2 Charakteristika DUM Název školy a adresaStřední odborná škola Otrokovice, tř. T. Bati 1266, 76502 Otrokovice Číslo projektuCZ.1.07/1.5.00/34.0445 /2 AutorPaedDr. Pavel Kovář Označení DUM VY_32_INOVACE_SOSOTR-Ak-IKT/2-VT-1/12 Název DUMExcel – základní početní operace Stupeň a typ vzděláváníStředoškolské vzdělávání Kód oboru RVP26-57-H/01 Obor vzděláváníUčební obory Vyučovací předmětInformační a komunikační technologie Druh učebního materiáluVýukový materiál Cílová skupinaŽák, 15 – 16 let Anotace Výukový materiál je určený k frontální výuce s doplňujícím výkladem vyučujícího, náplň: základy ovládání programu Excel, sčítání a násobení Vybavení, pomůckyDataprojektor Klíčová slovaSoučet a násobení Datum28. 9. 2012

3 Excel – základní početní operace Náplň výuky MS-EXCEL – základní početní operace -součet související řady buněk -součet nesouvisející řady buněk -aritmetický průměr -určení maxima a minima z určené řady čísel

4 Součet související řady buněk ukázku aplikuj na vlastní tabulce s číselnými údaji dílčí kroky konzultuj s vyučujícím - příkaz: =suma(počátek_řady:konec_řady) - ukázka použití: =suma(B2:D2) Nástroj pro generování součtu

5 Součet nesouvisející řady buněk ukázku aplikuj na vlastní tabulce s číselnými údaji dílčí kroky konzultuj s vyučujícím – příkaz: =suma(buňka;buňka;buňka) - ukázka použití: = suma(B2:D2)

6 Sestavte tabulku o pěti řádcích. V tabulce budete sledovat pracovníky Jiřího, Karla a Petra – a to od pondělí do pátku. Za každý den napište odpracované hodiny. a)Pomocí funkce SUMA realizujte součty odpracovaných hodin za jednotlivé dny b)Pomocí funkce SUMA sečtěte odpracované hodiny uvedeným pracovníkům c)Určete celkový počet odpracovaných hodin všem pracovníkům dohromady Kontrolní úkol:

7 Obr. 1: sejmutá obrazovka MS-Excel Obr. 2: sejmutá obrazovka MS-Excel Seznam obrázků:

8 Seznam použité literatury:

9 Děkuji za pozornost


Stáhnout ppt "Excel – základní početní operace Střední odborná škola Otrokovice www.zlinskedumy.cz Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je PaedDr."

Podobné prezentace


Reklamy Google