Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

DHM – degresivní odpisy Střední odborná škola Otrokovice www.zlinskedumy.cz Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Ing. Lenka.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "DHM – degresivní odpisy Střední odborná škola Otrokovice www.zlinskedumy.cz Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Ing. Lenka."— Transkript prezentace:

1 DHM – degresivní odpisy Střední odborná škola Otrokovice www.zlinskedumy.cz Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Ing. Lenka Klimánková Dostupné z Metodického portálu www.rvp.cz, ISSN: 1802-4785, financovaného z ESF a státního rozpočtu ČR. Provozováno Výzkumným ústavem pedagogickým v Praze.

2 Charakteristika DUM 1 Název školy a adresaStřední odborná škola Otrokovice, tř. T. Bati 1266, 76502 Otrokovice Číslo projektuCZ.1.07/1.5.00/34.0445 /1 AutorMgr. Marie Vašíčková Označení DUM VY_32_INOVACE_SOSOTR-Mn-EK/2-EK-2/4 Název DUMDHM – degresívní odpisy Stupeň a typ vzděláváníStředoškolské vzdělávání Kód oboru RVP63-41-M/ 01 Obor vzděláváníManagement hotelových a turistických služeb Vyučovací předmětEkonomika Druh učebního materiáluVýukový materiál Cílová skupinaŽák, 16 – 17 let Anotace Výukový materiál je určený k výuce výpočtů degresívních (zrychlených) odpisů, náplň: odpisové skupiny, vzorce a výpočty degresívních odpisů DHM Vybavení, pomůckyDataprojektor Klíčová slovaOdpisová skupina, odpisový koeficient, oprávky, zůstatková cena Datum5. 12. 2012

3 DHM – degresívní odpisy Náplň výuky vzorce pro degresívní odpisy odpisové skupiny odpisové koeficienty

4 Vzorce pro degresívní odpisy

5 Tabulka pro degresivní odpisy

6 Příklad č. 1 Firma si koupila televizní kameru ve vstupní ceně 90.000 Kč. Kamera je zařazena v 1. odpisové skupině a odepisována degresívně (zrychleně). Postup řešení: V tabulce odpisových koeficientů zjistíme, že v 1. roce odepisování je koeficient 3, v dalších letech koeficient 4. Doba odepisování je 3 roky.

7 Výpočty: (částky jsou v Kč)

8 Odpis za 2. rok užívání

9 Odpis za 3. rok užívání

10 Příklad č. 2 Firma vlastní klimatizaci, která má vstupní cenu 200.000 Kč. Je zařazena ve 3. odpisové skupině a odepisována degresívně (zrychleně). Postup řešení: V tabulce odpisových koeficientů zjistíme, že v 1. roce odepisování je koeficient 10, v dalších letech koeficient 11. Doba odepisování je 10 let.

11 Výpočty: (částky jsou v Kč)

12 Odpis za 2. rok užívání

13 Odpis za 3. rok užívání

14 Kontrolní otázky: 1.Jaký je rozdíl mezi lineárními a degresívními odpisy? 2.Jaká bude zůstatková cena u klimatizace po 10 letech odepisování? 3. Zopakuj vzorce pro lineární i degresívní odepisování.

15 Seznam obrázků:

16 Seznam použité literatury: [1] Zákon o dani z příjmu, Odpisy hmotného majetku § 26 a příloha č. 1


Stáhnout ppt "DHM – degresivní odpisy Střední odborná škola Otrokovice www.zlinskedumy.cz Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Ing. Lenka."

Podobné prezentace


Reklamy Google