Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Word – Hypertextový odkaz Střední odborná škola Otrokovice www.zlinskedumy.cz Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je PaedDr. Pavel.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Word – Hypertextový odkaz Střední odborná škola Otrokovice www.zlinskedumy.cz Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je PaedDr. Pavel."— Transkript prezentace:

1 Word – Hypertextový odkaz Střední odborná škola Otrokovice www.zlinskedumy.cz Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je PaedDr. Pavel Kovář Dostupné z Metodického portálu www.rvp.cz, ISSN: 1802-4785, financovaného z ESF a státního rozpočtu ČR. Provozováno Výzkumným ústavem pedagogickým v Praze.

2 Charakteristika DUM Název školy a adresaStřední odborná škola Otrokovice, tř. T. Bati 1266, 76502 Otrokovice Číslo projektuCZ.1.07/1.5.00/34.0445 /1 AutorPaedDr. Pavel Kovář Označení DUM VY_32_INOVACE_SOSOTR-Mn-IKT/1-VT-1/8 Název DUMWord – Hypertextový odkaz Stupeň a typ vzděláváníStředoškolské vzdělávání Kód oboru RVP64-41-M/01 Obor vzděláváníManagement hotelových a turistických služeb Vyučovací předmětInformační a komunikační technologie Druh učebního materiáluVýukový materiál Cílová skupinyŽák, 15 – 16 let AnotaceDUM seznámí žáky s hypertextovým odkazem Vybavení, pomůckyDataprojektor Klíčová slovaHypertext ve Wordu Datum1. 10. 2012

3 Word – Hypertextový odkaz Náplň výuky Motivace - co je hypertext? ukázka cíle hodiny na předhotoveném digitálním materiálu učitele Vlastní práce žáků Žáci si vytvoří hlavní dokument – např. nabídku knihovny. Žáci vypracují stručné pomocné texty s rozšiřující informací o daném literárním díle, každý rozšiřující text bude tvořit samostatný soubor. S pomocí učitele žák vytvoří vlastní hypertextový odkaz. Hypertextový odkaz zpět – návrat do hlavního dokumentu. Hypertextový odkaz na internetovou stránku

4

5 Text uložte pod jménem, které se shoduje s jeho nadpisem KLIKNIKLIKNI

6 vytvořili jsme pět souborů, které nyní elektronicky provážeme pomocí Hypertextového odkazu Klikni

7 Zvolené heslo označme jako blok a pravým tlačítkem vyvoláme Hypertextový odkaz

8 Potvrzením nabídky Hypertextový odkaz - patrno z předchozího obrázku – vyvoláme okno, které umožní výběr požadovaného souboru. V našem případě je jím soubor Hordubal. Nastavení potvrdíme OK, volbu uložíme a následně otevřeme soubor Hordubal, který provážeme se základní nabídkou – hypertextovým odkazem zpět na ni.

9 Přes pravé tlačítko myši vyvoláme nabídku Hypertextový odkaz a dokument Hordubal propojíme s dokumentem základní nabídka – viz následující obrázek…

10 Držíme-li tlačítko CTRL a klikneme-li na vytvořený hypertextový odkaz, přemísťujeme se do zvoleného dokumentu a zpět. Námět na samostatnou práci: a) Analogicky dotvořte – s pomocí učitele – i zbývající hypertextové odkazy na soubory: Povětroň Obyčejný život Válka s mloky b) V uvedených zbývajících souborech realizujte i zpětný hypertextový odkaz, který umožní návrat do výchozího dokumentu. Problémová úloha: V prostředí MS-WORD vytvoř hypertextový odkaz umožňující otevření webové stránky Tvé školy

11 1.Co je to hypertextový odkaz? 2.Může vést hypertextový odkaz na internetovou stránku? 3.Popiš vlastními slovy a prakticky předveď tvorbu hypertextového odkazu 4.Realizuj hypertextový odkaz mezi dvěma různými dokumenty Kontrolní otázky:

12 Obr. 1: sejmutá obrazovka MS Word Obr. 2: sejmutá obrazovka MS Word Obr. 3: sejmutá obrazovka MS Word Obr. 4: sejmutá obrazovka MS Word Seznam obrázků:

13 Seznam použité literatury:

14 Děkuji za pozornost


Stáhnout ppt "Word – Hypertextový odkaz Střední odborná škola Otrokovice www.zlinskedumy.cz Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je PaedDr. Pavel."

Podobné prezentace


Reklamy Google