Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Recepce Střední odborná škola Otrokovice www.zlinskedumy.cz Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Ing. Zuzana Hlaváčová Dostupné.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Recepce Střední odborná škola Otrokovice www.zlinskedumy.cz Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Ing. Zuzana Hlaváčová Dostupné."— Transkript prezentace:

1 Recepce Střední odborná škola Otrokovice Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Ing. Zuzana Hlaváčová Dostupné z Metodického portálu ISSN: , financovaného z ESF a státního rozpočtu ČR. Provozováno Výzkumným ústavem pedagogickým v Praze.

2 Charakteristika DUM Název školy a adresaStřední odborná škola Otrokovice, tř. T. Bati 1266, Otrokovice Číslo projektuCZ.1.07/1.5.00/ /4 AutorIng. Zuzana Hlaváčová Označení DUMVY_32_INOVACE_SOSOTR-MN-Px/3-EK-3/15 Název DUMRecepce Stupeň a typ vzděláváníStředoškolské vzdělávání Kód oboru RVP63-41-M/01 Obor vzděláváníManagement hotelových a turistických služeb Vyučovací předmětPraxe Druh učebního materiáluVýukový materiál Cílová skupinaŽák, 17 – 18 let Anotace Výukový materiál je určený k frontální výuce učitelem, případně jako materiál pro samostudium, nutno doplnit výkladem, náplň: charakteristika recepce, průběh recepce, práce obsluhujících na recepci Vybavení, pomůckyDataprojektor Klíčová slovaRecepce, průběh recepce, obsluha na recepci Datum

3 Recepce Náplň výuky  Charakteristika recepce  Průběh recepce  Práce obsluhujících na recepci  Kontrolní otázky

4 Charakteristika recepce  Recepcí rozumíme oficiální přijetí hostů spojené s pohoštěním, jedná se o slavnostnější formu rautu.  Recepce se konají na zahájení nebo ukončení významných společenských, obchodních nebo diplomatických událostí.

5 Průběh recepce 1.Přivítání hostů před vstupem do hlavní místnosti Obr. 1: Vítání hosta hostitelem

6 Obr. 2: Slavnostní přípitek

7 Obr. 3: Nabídka aperitivu 2. Nabídka aperitivů a chuťovek za uvítací komisí

8 Obr. 4: Nabídka chuťovek

9 Obr. 5: Proslov Madeleine Albright na jedné recepci 3. Oficiální uvítací proslovy hostitele a hostů

10 Obr. 6: Salonek s bufetovými stoly 4. Pozvání hostů do hlavních prostor s nabídkovými stoly.

11 Obr. 7: Recepce na Hradě

12 Obr. 8: Průběh recepce

13 5. Ukončení recepce po podání kávy, rozloučení s hosty. Obr. 9: Šálek kávy

14 Práce obsluhujících na recepci  kontrola nabídkových stolů před zahájením i v průběhu recepce  nabídka aperitivů, chuťovek  nabídka kuřiva  sklizeň inventáře z odkládacích stolů

15 Kontrolní otázky: 1.Uveď rozdíl mezi recepcí a rautem. 2.Popiš průběh recepce. 3.Popiš práci obsluhujících na recepci.

16 Seznam obrázků: Obr. 1: BPZ, [vid ], dostupné z: Obr. 2: 2N TELEKOMUNIKACE, [vid ], dostupné z: Obr. 3: Bohemia Party Servis s.r.o, [vid ], dostupné z: Obr. 4: anonym, [vid ], dostupné z:

17 Obr. 5: MZV ČR, [vid ], dostupné z: Obr. 6: Bohemia Party Servis s.r.o., [vid ], dostupné z: Obr. 7: Tweet, [vid ], dostupné z: Obr. 8: MZV ČR, [vid ], dostupné z: Obr. 9: iDNES.cz, [vid ], dostupné z: _1386.jpg

18 Seznam použité literatury: [1] Salač, Gustav, MVDr. Pribula, Milan, Sedláčková, Hana, Technika obsluhy a služeb, pro 2. ročník středních hotelových škol studijní obor provoz hotelů a společného stravování, 3. vydání, Vydavatelství Státní pedagogické nakladatelství v Praze, 1994, Tisk Moravská tiskárna, Olomouc, spol. s r. o.

19 Děkuji za pozornost


Stáhnout ppt "Recepce Střední odborná škola Otrokovice www.zlinskedumy.cz Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Ing. Zuzana Hlaváčová Dostupné."

Podobné prezentace


Reklamy Google