Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Rozvaha – sestavení Střední odborná škola Otrokovice www.zlinskedumy.cz Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Mgr. Marie Vašíčková.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Rozvaha – sestavení Střední odborná škola Otrokovice www.zlinskedumy.cz Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Mgr. Marie Vašíčková."— Transkript prezentace:

1 Rozvaha – sestavení Střední odborná škola Otrokovice www.zlinskedumy.cz Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Mgr. Marie Vašíčková Dostupné z Metodického portálu www.rvp.cz, ISSN: 1802-4785, financovaného z ESF a státního rozpočtu ČR. Provozováno Výzkumným ústavem pedagogickým v Praze.

2 Charakteristika DUM Název školy a adresaStřední odborná škola Otrokovice, tř. T. Bati 1266, 76502 Otrokovice Číslo projektuCZ.1.07/1.5.00/34.0445 /2 AutorMgr. Marie Vašíčková Označení DUM VY_32_INOVACE_SOSOTR-Mn-Úč/2-EK-1/12 Název DUMRozvaha – sestavení Stupeň a typ vzděláváníStředoškolské vzdělávání Kód oboru RVP63-41-M/ 01 Obor vzděláváníManagement hotelových a turistických služeb Vyučovací předmětÚčetnictví Druh učebního materiáluVýukový materiál Cílová skupinaŽák, 16 – 17 let Anotace Výukový materiál je určený k frontální výuce učitelem, případně jako materiál pro samostudium, nutno doplnit výkladem; náplň: sestavení rozvahy Vybavení, pomůckyDataprojektor Klíčová slovaRozvahový den, rozvahová položka, rozvahový stav, bilanční rovnost Datum12. 6. 2013

3 Rozvaha – sestavení Náplň učiva náležitosti rozvahy znázornění rozvahy rozvahové položky

4 Náležitosti rozvahy Rozvaha (též bilance) poskytuje důležité informace, které jsou východiskem účetnictví. Je do účetní dokument, který dává přehled o uspořádání aktiv a pasiv k určitému dni. Den, k němuž se rozvaha sestavuje, nazýváme rozvahový den. Pod ním píšeme název peněžní jednotky, ve které je rozvaha sestavena. Jednotlivé položky aktiv a pasív označujeme jako rozvahové položky. Peněžní částky u položek jsou rozvahové stavy.

5 Znázornění rozvahy Jednou z možných forem rozvahy je tzv. T-forma, tabulka, v jejíž levé části se uvádějí aktiva a v pravé části pasíva. Rozvahový den (peněžní jednotky) A P Rozv. pol. Rozv. stavy.. Součet Součet

6 Bilanční rovnost Je-li rozvaha správně sestavena, dosáhneme tzv. bilanční rovnosti, to znamená, že strana aktiv se bude rovna straně pasív. Vždy tedy platí: A = P

7 Kontrolní otázky: 1.Jak jinak můžeme nazvat rozvahu? 2.Co je rozvahový den? 3.Jak graficky znázorňujeme rozvahu? 4.Kdy dosáhneme bilanční rovnosti?

8 Seznam obrázků:

9 Seznam použité literatury: [1] Vašíčková Marie, Didaktická analýza učiva vybraných tematických celků v odborném předmětu účetnictví, diplomová práce, Pedagogická fakulta Ostravské univerzity, Ostrava, 1999


Stáhnout ppt "Rozvaha – sestavení Střední odborná škola Otrokovice www.zlinskedumy.cz Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Mgr. Marie Vašíčková."

Podobné prezentace


Reklamy Google