Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

ASIE Japonsko III2-Z7-II-16. ANOTACE Materiál obsahuje prezentaci ve formátu Microsoft PowerPoint (.ppt) pro učivo zeměpisu v 7. ročníku, oblast Člověk.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "ASIE Japonsko III2-Z7-II-16. ANOTACE Materiál obsahuje prezentaci ve formátu Microsoft PowerPoint (.ppt) pro učivo zeměpisu v 7. ročníku, oblast Člověk."— Transkript prezentace:

1 ASIE Japonsko III2-Z7-II-16

2 ANOTACE Materiál obsahuje prezentaci ve formátu Microsoft PowerPoint (.ppt) pro učivo zeměpisu v 7. ročníku, oblast Člověk a příroda. Doplněno o úkoly. Zaměřeno na práci s atlasem a využití informací z učebnice. Materiál lze využít pro společnou práci ve třídě na interaktivní tabuli.

3 Japonsko je císařský ostrovní stát ve východní Asii. Na západě ho Korejský průliv odděluje od pobřeží Koreje, Japonské moře ho odděluje od Severní Koreje a Ruska. Japonské ostrovy Rjúkjú z východu ohraničují Východočínské moře a na jihu sahají až k Tchaj-wanu.AsiiKorejský průlivKorejeJaponské mořeSeverní KorejeRuskaRjúkjúVýchodočínské mořeTchaj-wanu Jméno Japonska doslova znamená Země vycházejícího slunce. Čínsky se tytéž znaky čtou Ž'-pen-kuo, odtud zřejmě pocházejí názvy v evropských jazycích (francouzské Japon [žapon], anglické Japan [dž'pen]). Symbolem Japonska je sopka Fudži (Fudži-san), které nerodilí mluvčí někdy nesprávně říkají Fudži-jama, což vzniká špatným čtením znaku pro horu („jama“, ale v kombinaci s jiným znakem „san“). Hlavním městem je Tokio.Fudži Rozloha : 378 000 čtverečných km Počet obyvatel : 127 000 000

4 Poloha Japonska

5 Japonsko v obrazech

6 Otázky a úkoly : 1.Podle čeho dostalo Japonsko svůj název (symbol se nachází i na státní vlajce)? 2.Co je to konurbace a co má společného s Japonskem? 3. Vyhledej jméno současné hlavy státu v Japonsku. 4.Co je to bonsai, sakura, Fudži?

7 Zdroje : -Jednotlivé obrázky dostupné z odkazů : http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/6/69/Japan-location- cia.gif/290px-Japan-location-cia.gif http://www.123abc.cz/cestovani-cestovni-kancelare-last-minute/grafika/japonsko- 1.jpg http://www.trampturist.cz/stranky/letecky/grafika/japonsko_05.jpg http://nd05.jxs.cz/641/674/45fc63254b_83161839_o2.jpg


Stáhnout ppt "ASIE Japonsko III2-Z7-II-16. ANOTACE Materiál obsahuje prezentaci ve formátu Microsoft PowerPoint (.ppt) pro učivo zeměpisu v 7. ročníku, oblast Člověk."

Podobné prezentace


Reklamy Google