Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

ASIE Filipíny III2-Z7-II-18. ANOTACE Materiál obsahuje prezentaci ve formátu Microsoft PowerPoint (.ppt) pro učivo zeměpisu v 7. ročníku, oblast Člověk.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "ASIE Filipíny III2-Z7-II-18. ANOTACE Materiál obsahuje prezentaci ve formátu Microsoft PowerPoint (.ppt) pro učivo zeměpisu v 7. ročníku, oblast Člověk."— Transkript prezentace:

1 ASIE Filipíny III2-Z7-II-18

2 ANOTACE Materiál obsahuje prezentaci ve formátu Microsoft PowerPoint (.ppt) pro učivo zeměpisu v 7. ročníku, oblast Člověk a příroda. Doplněno o úkoly. Zaměřeno na práci s atlasem a využití informací z učebnice. Materiál lze využít pro společnou práci ve třídě na interaktivní tabuli.

3 Filipíny jsou ostrovní stát v jihovýchodní Asii, jehož hlavním městem je Manila. Rozkládají se na 7107 ostrovech v západním Tichém oceánu. S žádným státem nesdílejí pozemní hranici. Mořské úžiny je dělí od Tchaj-wanu na severu, od Malajsie (Sabah) na jihozápadě a Indonésie (Sulawesi) na jihu.státjihovýchodní AsiiManilaTichém oceánuTchaj-wanuMalajsieSabahIndonésieSulawesi Filipíny jsou dvanáctou nejlidnatější zemí na světě s obyvateli (2007), rozloha čítá asi čtverečných km.dvanáctou nejlidnatější zemí Filipínská ekonomika je 47. největší na světě a jejích hrubý domácí produkt (HDP) činil v roce 2008 nominálně 168,6 miliard amerických dolarů.Odhaduje se, že mimo Filipíny žije po celém světě na 11 milionů Filipínců.hrubý domácí produktamerických dolarů

4 Poloha Filipín

5 Filipíny v obrazech

6 Otázky a úkoly : 1.Na kterých ostrovech se nacházejí Filipíny? 2.Jmenuj hlavní město Filipín? 3. Kolik mají Filipíny obyvatel a kolik ještě filipínců dále žije mimo Filipíny?

7 Zdroje : -Jednotlivé obrázky dostupné z odkazů : beach-resort-ekoresort-filipiny-mindoro_62277_3.jpg


Stáhnout ppt "ASIE Filipíny III2-Z7-II-18. ANOTACE Materiál obsahuje prezentaci ve formátu Microsoft PowerPoint (.ppt) pro učivo zeměpisu v 7. ročníku, oblast Člověk."

Podobné prezentace


Reklamy Google