Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

AMERIKA USA – Zajímavosti III2-Z7-I-14. ANOTACE Materiál obsahuje prezentaci ve formátu Microsoft PowerPoint (.ppt) pro učivo zeměpisu v 7. ročníku, oblast.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "AMERIKA USA – Zajímavosti III2-Z7-I-14. ANOTACE Materiál obsahuje prezentaci ve formátu Microsoft PowerPoint (.ppt) pro učivo zeměpisu v 7. ročníku, oblast."— Transkript prezentace:

1 AMERIKA USA – Zajímavosti III2-Z7-I-14

2 ANOTACE Materiál obsahuje prezentaci ve formátu Microsoft PowerPoint (.ppt) pro učivo zeměpisu v 7. ročníku, oblast Člověk a příroda. Doplněno o úkoly. Zaměřeno na práci s atlasem a využití informací z učebnice. Materiál lze využít pro společnou práci ve třídě na interaktivní tabuli.

3 NHL NBA GOLDEN GATE FILM Spoj čarou dvojice, které k sobě patří.

4 NHL NBA GOLDEN GATE FILM Spoj čarou dvojice, které k sobě patří. ŘEŠENÍ

5 O hokeji se říká, že je nejrychlejší kolektivní hrou planety. Své kořeny má na americkém kontinentě. Nejštědřeji honorovaná a nejkvalitnější liga Kanadsko-Americká NHL (National Hockey league). Dokážeš jmenovat některé z týmů NHL? Znáš některé české hráče působící nyní v NHL a některé zahraniční hokejisty této soutěže ?

6

7 Přiřaď k sobě patřící dvojice : 1.NASA 2.NAFTA 3.PENTAGON 4.BARRACK OBAMA 5.BIG APPLE 6.FORD 7.CENA „OSKAR“ 8.OSN 9.11.9.2001 10.ALJAŠKA 11.RODEO 12.CIA, FBI 13.JAZZ („DŽEZ“) A – Tajné služby, zpravodajské informace B – Slangové označení pro New York C – Prestižní filmové ocenění D – Kovbojská show E – Největší členský stát USA (koupen od Ruska) F – Národní úřad pro letectví a vesmír G – Severoamerické sdružení volného obchodu H – Nynější prezident USA I – Teroristický útok na budovy World Trade Center J – Hudební styl (město New Orleans) K – Americká značka aut L – Organizace spojených národů M – Sídlo armádního velení ve tvaru pětiúhelníku

8 Správná řešení : 1 F 2 G 3 M 4 H 5 B 6 K 7 C 8 L 9 I 10 E 11 D 12 A 13 J

9 Zdroje : -Jednotlivé obrázky dostupné z odkazů : http://traveldk.com/dkimages/0-los-angeles_master.jpg http://www.ams-net.org/sanfrancisco/img/sanfrancisco3.jpg http://3.bp.blogspot.com/-JXr0E1zFWJY/TygbzRvrBCI/AAAAAAAAJAE/3VzTtipc8_A/s1600/nbalive09pic3.jpg http://img.cz.prg.cmestatic.com/media/images/original/Feb2011/721695.jpg?d41d http://www.midwestsportsfans.com/wp-content/uploads/2011/11/NHL_Background_Spotlight_Logos.jpg


Stáhnout ppt "AMERIKA USA – Zajímavosti III2-Z7-I-14. ANOTACE Materiál obsahuje prezentaci ve formátu Microsoft PowerPoint (.ppt) pro učivo zeměpisu v 7. ročníku, oblast."

Podobné prezentace


Reklamy Google