Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

EVROPA Finsko III2-Z7-III-12. ANOTACE Materiál obsahuje prezentaci ve formátu Microsoft PowerPoint (.ppt) pro učivo zeměpisu v 7. ročníku, oblast Člověk.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "EVROPA Finsko III2-Z7-III-12. ANOTACE Materiál obsahuje prezentaci ve formátu Microsoft PowerPoint (.ppt) pro učivo zeměpisu v 7. ročníku, oblast Člověk."— Transkript prezentace:

1 EVROPA Finsko III2-Z7-III-12

2 ANOTACE Materiál obsahuje prezentaci ve formátu Microsoft PowerPoint (.ppt) pro učivo zeměpisu v 7. ročníku, oblast Člověk a příroda. Doplněno o úkoly. Zaměřeno na práci s atlasem a využití informací z učebnice. Materiál lze využít pro společnou práci ve třídě na interaktivní tabuli.

3 Finsko je severská země v severovýchodníEvropě, kterou omývá Baltické moře na jihozápadě, Finský záliv na jihovýchodě a Botnický záliv na západě. Finsko sousedí na souši sRuskem na východě, Švédskem na severozápadě a Norskem na severu a na moři má společnou hranici navíc s Estonskem. Pod finskou suverenitu patří také souostroví Ålandy na jihozápad od pobřeží, které však má rozsáhlou autonomii.severská zeměEvropěBaltické mořeFinský zálivBotnický zálivRuskemŠvédskemNorskemEstonskemÅlandyautonomii Rozloha : 334 000 čtverečných km Počet obyvatel : 5 350 000 Hl. Město : Helsinky

4 Finsko – poloha na mapě

5 Obrázky - Finsko

6 Otázky a úkoly : 1.Proč je Finsko nazýváno zemí „tisíce jezezer“? 2.Jak se nazývá hlavní město Finska a kolik má obyvatel? 3.Kde leží Laponsko?

7 Zdroje : -Jednotlivé obrázky dostupné z odkazů : http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/d/db/EU_location_FIN.p ng/800px-EU_location_FIN.png http://www.knihovnabbb.cz/files/editor/Image/dv/finsko-10.jpg http://finsko.org/foto/finsko-sob.jpg http://t3.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcS_FVxrXsfTg5sG6Bux8gy6Kiss_V- uB6C0Ig7mo1jjVVbmOd2v2063qv3wVA


Stáhnout ppt "EVROPA Finsko III2-Z7-III-12. ANOTACE Materiál obsahuje prezentaci ve formátu Microsoft PowerPoint (.ppt) pro učivo zeměpisu v 7. ročníku, oblast Člověk."

Podobné prezentace


Reklamy Google