Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

AMERIKA Mexiko III2-Z7-I-17. ANOTACE Materiál obsahuje prezentaci ve formátu Microsoft PowerPoint (.ppt) pro učivo zeměpisu v 7. ročníku, oblast Člověk.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "AMERIKA Mexiko III2-Z7-I-17. ANOTACE Materiál obsahuje prezentaci ve formátu Microsoft PowerPoint (.ppt) pro učivo zeměpisu v 7. ročníku, oblast Člověk."— Transkript prezentace:

1 AMERIKA Mexiko III2-Z7-I-17

2 ANOTACE Materiál obsahuje prezentaci ve formátu Microsoft PowerPoint (.ppt) pro učivo zeměpisu v 7. ročníku, oblast Člověk a příroda. Doplněno o úkoly. Zaměřeno na práci s atlasem a využití informací z učebnice. Materiál lze využít pro společnou práci ve třídě na interaktivní tabuli.

3 Poloha Mexika ve světě Hlavní městoHlavní město:Ciudad de México RozlohaRozloha:1 964 375 km² Obyvatelstvo Počet obyvatelPočet obyvatel:112 322 757 JazykJazyk:španělština Náboženstvíkatolickékatolické, protestantsképrotestantské Státní útvar Státní zřízenífederativnífederativní prezidentská republikaprezidentská republika Základní údaje o Mexiku Pozn.: údaje v tabulce použity z odkazu : http://cs.wikipedia.org/wiki/Mexikohttp://cs.wikipedia.org/wiki/Mexiko

4 Který jiný stát (státy) má vlajku se stejnou kombinací barev jako Mexiko ? Viz zadní část v Atlase světa

5 ŘEŠENÍ ITÁLIE

6 Doplň chybějící slova (využij Atlas světa) : Mexiko leží na západní polokouli, v jižní části Severní Ameriky. Na severu sousedí s ……….. Hranici v délce 2597 km tvoří částečně řeka …………………….. Na jihu hraničí Mexiko s …………………… (962 km) a ……………………(176 km). Celková délka mexického pobřeží je 9219 km. Na západě je to oceán ……………………, na východě oceán ……………………, část východního pobřeží oblévá ……………...... Záliv a část ……………… moře. Na jihu se při pobřeží táhne úzký…………………….příkop, dosahující hloubek přes 6000 m. Rozloha mexického území je téměř 2 milióny kilometrů čtverečních, po Brazílii a Argentině je 3. největší zemí Latinské Ameriky.

7 Doplň chybějící slova (využij Atlas světa) : ŘEŠENÍ Mexiko leží na západní polokouli, v jižní části Severní Ameriky. Na severu sousedí s USA. Hranici v délce 2597 km tvoří částečně řeka Rio Grande. Na jihu hraničí Mexiko s Guatemalou (962 km) a Belize(176 km).USARio GrandeGuatemalouBelize Celková délka mexického pobřeží je 9219 km. Na západě je to oceán Tichý na východě oceán Atlantský, část východního pobřeží oblévá Mexický záliv a část Karibské moře. Na jihu se při pobřeží táhne úzký Středoamerický příkop dosahující hloubek přes 6000 m. Rozloha mexického území je téměř 2 milióny kilometrů čtverečních, po Brazílii a Argentině je 3. největší zemí Latinské Ameriky.Mexický zálivKaribské mořeStředoamerický příkop

8 … a ještě několik typických „věcí“ pro Mexiko …

9 Zdroje : -Jednotlivé obrázky dostupné z odkazů : http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/c/c9/Mexico_%28orthographic_projection%29.svg/55 0px-Mexico_%28orthographic_projection%29.svg.png http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/4/48/Mexfromspace.PNG http://www.mapsofworld.com/images/world-countries-flags/mexico-flag.gif http://mexico-travel.com/images/mexicofan.jpg http://www.kaeligove.estranky.cz/img/original/3/mexiko-acapulco-chichiten-itza-13090.jpg http://img.mf.cz/196/3-OP-0406-08-mexiko-169x100.jpg -Text o Mexiku převzat z odkazu : http://cs.wikipedia.org/wiki/Mexiko


Stáhnout ppt "AMERIKA Mexiko III2-Z7-I-17. ANOTACE Materiál obsahuje prezentaci ve formátu Microsoft PowerPoint (.ppt) pro učivo zeměpisu v 7. ročníku, oblast Člověk."

Podobné prezentace


Reklamy Google