Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Výukový materiál zpracovaný v rámci projektu Vzdělávací oblast:Člověk a příroda Předmět:zeměpis Ročník:7. ročník Klíčová slova:Evropa, světadíly, počet.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Výukový materiál zpracovaný v rámci projektu Vzdělávací oblast:Člověk a příroda Předmět:zeměpis Ročník:7. ročník Klíčová slova:Evropa, světadíly, počet."— Transkript prezentace:

1 Výukový materiál zpracovaný v rámci projektu Vzdělávací oblast:Člověk a příroda Předmět:zeměpis Ročník:7. ročník Klíčová slova:Evropa, světadíly, počet obyvatel, rozloha Autor:Mgr. Klára Maštalířová Vzdělávací zařízení:Základní škola Frýdek-Místek, Pionýrů 400 Pionýrů 400, Frýdek-Místek Ověřeno ve výuce dne: CZ.1.07/1.4.00/ VY_32_INOVACE_301_Z7

2 Anotace: výukový materiál vytvořen jako prezentace v aplikaci Microsoft PowerPoint pro využití není nutné připojení na internet Poloha Evropy na mapě světa, opakování světadílů a oceánů, základní údaje o počtu obyvatel a rozloze Evropy, dělení Evropy na oblasti.

3 Světadíly

4 Doplň správně kontinenty a oceány.

5 SPRÁVNÉ ŘEŠENÍ

6 Evropa na mapě světa

7 Základní údaje o Evropě Evropa se začleňuje společně s Asií do jednoho světadílu –Eurasie. Vzhledem k politickému, hospodářskému a kulturnímu významu je Evropa považována za samostatný světadíl.

8 Základní údaje o Evropě Rozloha: km² (7 % zemského povrchu) Počet obyvatel: (9,6% světové populace r.2009) 72 ob/km² - druhý nejhustěji zalidněný kontinent po Asii 50 nezávislých států

9 Členění Evropy  Západní Evropa  Střední Evropa  Východní Evropa  Severní Evropa  Jižní Evropa  Jihovýchodní Evropa

10 Západní Evropa

11 Střední Evropa

12 Východní Evropa

13 Severní Evropa

14 Jihovýchodní Evropa

15 V prezentaci byly použity zdroje z těchto internetových stránek: Central_Europe_%28proposal_2%29.PNG


Stáhnout ppt "Výukový materiál zpracovaný v rámci projektu Vzdělávací oblast:Člověk a příroda Předmět:zeměpis Ročník:7. ročník Klíčová slova:Evropa, světadíly, počet."

Podobné prezentace


Reklamy Google