Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

AMERIKA Poloha světadílu III2-Z7-I-01. ANOTACE Materiál obsahuje prezentaci ve formátu Microsoft PowerPoint (.ppt) pro učivo zeměpisu v 7. ročníku, oblast.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "AMERIKA Poloha světadílu III2-Z7-I-01. ANOTACE Materiál obsahuje prezentaci ve formátu Microsoft PowerPoint (.ppt) pro učivo zeměpisu v 7. ročníku, oblast."— Transkript prezentace:

1 AMERIKA Poloha světadílu III2-Z7-I-01

2 ANOTACE Materiál obsahuje prezentaci ve formátu Microsoft PowerPoint (.ppt) pro učivo zeměpisu v 7. ročníku, oblast Člověk a příroda. Doplněno o úkoly. Zaměřeno na práci s atlasem a využití informací z učebnice. Materiál lze využít pro společnou práci ve třídě na interaktivní tabuli.

3 http://mapasveta.info/svet/mapa_sveta_slepa_mapa.html Amerika je SUBKONTINENT, který sestává ze Severní Ameriky a Jižní Ameriky

4 Odhadni, jaká je přibližná vzdušná vzdálenost z České republiky k břehům Ameriky : 70 km 700 km 7000 km 70000 km

5 Odhadni, jaká je přibližná vzdušná vzdálenost z České republiky k břehům Ameriky : 70 km 700 km 7000 km 70000 km

6 Doplň text (využij map v Atlase světa a text v učebnici) : Amerika je omývána třemi oceány. Z východu je to oceán……………………………… Ze severu ……………………………… a ze západu oceán…………………………………. Na severovýchod od Ameriky se nachází nejrozlehlejší ostrov světa……………………….

7 Doplň text (využij map v Atlase světa a textu v učebnici) : ŘEŠENÍ Amerika je omývána třemi oceány. Z východu je do oceán…ATLANTSKÝ… Ze severu …SEVERNÍ LEDOVÝ… a ze západu oceán………TICHÝ……. Na severovýchod od Ameriky se nachází nejrozlehlejší ostrov světa……GRÓNSKO….

8 Zdroje : Slepá mapa světa - dostupné z www : http://mapasveta.info/svet/mapa_sveta_slepa_mapa.html http://mapasveta.info/svet/mapa_sveta_slepa_mapa.html


Stáhnout ppt "AMERIKA Poloha světadílu III2-Z7-I-01. ANOTACE Materiál obsahuje prezentaci ve formátu Microsoft PowerPoint (.ppt) pro učivo zeměpisu v 7. ročníku, oblast."

Podobné prezentace


Reklamy Google