Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

EVROPA Řecko III2-Z7-III-02. ANOTACE Materiál obsahuje prezentaci ve formátu Microsoft PowerPoint (.ppt) pro učivo zeměpisu v 7. ročníku, oblast Člověk.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "EVROPA Řecko III2-Z7-III-02. ANOTACE Materiál obsahuje prezentaci ve formátu Microsoft PowerPoint (.ppt) pro učivo zeměpisu v 7. ročníku, oblast Člověk."— Transkript prezentace:

1 EVROPA Řecko III2-Z7-III-02

2 ANOTACE Materiál obsahuje prezentaci ve formátu Microsoft PowerPoint (.ppt) pro učivo zeměpisu v 7. ročníku, oblast Člověk a příroda. Doplněno o úkoly. Zaměřeno na práci s atlasem a využití informací z učebnice. Materiál lze využít pro společnou práci ve třídě na interaktivní tabuli.

3 Řecko oficiálně Helénská republika (řecky Hellas)je stát ležící v jižní Evropě - na jihu Balkánského poloostrova a rozkládající se na ostrovech v Egejském, Krétském, Thráckém, Středozemním a Jónském moři. Jeho sousedy jsou Albánie,Makedonie, Bulharsko a Turecko. Hlavním městem jsou Athény. Úředním jazykem je řečtina.řeckystátBalkánského poloostrovaEgejskémKrétskémThráckémStředozemnímJónském mořiAlbánieMakedonieBulharskoTureckoAthényřečtina Rozloha : čtverečných km Počet obyvatel :

4 Řecko - poloha - mapa

5 Obrázky z Řecka

6 Otázky a úkoly : 1.Kolik obyvatel má Řecko a jak se tento počet liší od počtu obyvatel ČR? 2.Co víš o krizi řecké ekonomiky v současné době? 3.Kdo a odkud k nám r. 863 přinesl písmo a vzdělanost? 4.Jak se jmenuje známý řecký přístav poblíž Athén? 5.Co je to status „levné vlajky“?

7 Zdroje : -Jednotlivé obrázky dostupné z odkazů : ng/800px-EU_location_GRE.png


Stáhnout ppt "EVROPA Řecko III2-Z7-III-02. ANOTACE Materiál obsahuje prezentaci ve formátu Microsoft PowerPoint (.ppt) pro učivo zeměpisu v 7. ročníku, oblast Člověk."

Podobné prezentace


Reklamy Google