Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

AMERIKA Vodstvo III2-Z7-I-05. ANOTACE Materiál obsahuje prezentaci ve formátu Microsoft PowerPoint (.ppt) pro učivo zeměpisu v 7. ročníku, oblast Člověk.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "AMERIKA Vodstvo III2-Z7-I-05. ANOTACE Materiál obsahuje prezentaci ve formátu Microsoft PowerPoint (.ppt) pro učivo zeměpisu v 7. ročníku, oblast Člověk."— Transkript prezentace:

1 AMERIKA Vodstvo III2-Z7-I-05

2 ANOTACE Materiál obsahuje prezentaci ve formátu Microsoft PowerPoint (.ppt) pro učivo zeměpisu v 7. ročníku, oblast Člověk a příroda. Doplněno o úkoly. Zaměřeno na práci s atlasem a využití informací z učebnice. Materiál lze využít pro společnou práci ve třídě na interaktivní tabuli.

3 S využitím map v Atlase světa zařaď řeku do správného světadílu : Mississippi Missouri Yukon MacKenzieŘeka Sv. Vavřince Ottawa Colorado Amazonka Paraná Japurá San Francisco Río Negro Urubamba Madeira SEVERNÍ AMERIKA JIŽNÍ AMERIKA

4 S využitím map v Atlase světa zařaď řeku do správného světadílu : ŘEŠENÍ Mississippi Missouri Yukon MacKenzie Řeka Sv. Vavřince Ottawa Colorado Amazonka Paraná Japurá San Francisco Río Negro Urubamba Madeira SEVERNÍ AMERIKA JIŽNÍ AMERIKA

5 Pravda nebo lež ? Vyber pouze ta tvrzení, která jsou pravdivá: 1. Amazonka je nejdelší řekou Severní Ameriky. 2. Amazonka má největší průměrný průtok vody při ústí. 3. Řeka Svatého Vavřince ústí do Atlantského oceánu. 4. Niagarské vodopády najdeme v Severní Americe. 5. Řeka Paraná je přítokem Amazonky. 6. Nejrozlehlejším jezerem Severní Ameriky je jezero Hořejší. 7. Huronské jezero je menší než jezero Ontarijské. 8. Největší vodopád najdeme v Jižní Americe. 9. Nejvýše položeným jezerem na světě je jezero Titicaca. 10. Řeka Colorado pramení ve Venezuele.

6 Pravda nebo lež ? Vyber pouze ta tvrzení, která jsou pravdivá: ŘEŠENÍ Pravdivá tvrzení jsou pouze tato: 2. Amazonka má největší průměrný průtok vody při ústí. 3. Řeka Svatého Vavřince ústí do Atlantského oceánu. 4. Niagarské vodopády najdeme v Severní Americe. 6. Nejrozlehlejším jezerem Severní Ameriky je jezero Hořejší. 8. Největší vodopád najdeme v Jižní Americe. 9. Nejvýše položeným jezerem na světě je jezero Titicaca.

7 NIAGARSKÉ VODOPÁDY AMAZONKA COLORADO Přiřaď text k odpovídajícímu obrázku :

8 NIAGARSKÉ VODOPÁDY AMAZONKA COLORADO ŘEŠENÍ

9 Zdroje : - Obrázky – odkazy dostupné z www : http://www.zssirotkova.cz/web/html/prace/projekt_zemepis_2006/Novotn%C3%BD- Grand%20canyon_soubory/image005.jpg http://www.brazilie-informace.cz/img/amazonka.jpg http://www.e-obrazy.cz/zbozi/wag/02157.jpg http://www.zssirotkova.cz/web/html/prace/projekt_zemepis_2006/Novotn%C3%BD- Grand%20canyon_soubory/image005.jpg http://www.brazilie-informace.cz/img/amazonka.jpg http://www.e-obrazy.cz/zbozi/wag/02157.jpg


Stáhnout ppt "AMERIKA Vodstvo III2-Z7-I-05. ANOTACE Materiál obsahuje prezentaci ve formátu Microsoft PowerPoint (.ppt) pro učivo zeměpisu v 7. ročníku, oblast Člověk."

Podobné prezentace


Reklamy Google