Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

EVROPA Pobaltské republiky III2-Z7-III-13. ANOTACE Materiál obsahuje prezentaci ve formátu Microsoft PowerPoint (.ppt) pro učivo zeměpisu v 7. ročníku,

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "EVROPA Pobaltské republiky III2-Z7-III-13. ANOTACE Materiál obsahuje prezentaci ve formátu Microsoft PowerPoint (.ppt) pro učivo zeměpisu v 7. ročníku,"— Transkript prezentace:

1 EVROPA Pobaltské republiky III2-Z7-III-13

2 ANOTACE Materiál obsahuje prezentaci ve formátu Microsoft PowerPoint (.ppt) pro učivo zeměpisu v 7. ročníku, oblast Člověk a příroda. Doplněno o úkoly. Zaměřeno na práci s atlasem a využití informací z učebnice. Materiál lze využít pro společnou práci ve třídě na interaktivní tabuli.

3 Pobaltské republiky Název Baltské státy nebo Baltské země (případně též Pobaltí nebo Baltikum) dnes označuje tři země v severovýchodní Evropě na východním pobřežíBaltského moře (od severu k jihu):zeměEvropěBaltského moře Estonsko Lotyšsko Litva Tyto tři státy mají kromě polohy společnou především historii provázanou mnohými kulturními a ekonomickými svazky. Jistou podobnost, tři vodorovné pruhy, mají i jejich vlajky.kulturnímiekonomickými

4 Pobaltské země – poloha na mapě

5 Obrázky - Pobaltí

6 Otázky a úkoly : 1.Které státy jsou označovány jako pobaltské a proč? 2.Vyhledej rozlohy a počty obyvatel těchto zemí. 3.Nakresli vlajky zemí a přidej k nim název státu.

7 Zdroje : -Jednotlivé obrázky dostupné z odkazů : 86px-Baltic_States.png a/db/tph_filename/68/660.jpg&c=euvikendy.cz


Stáhnout ppt "EVROPA Pobaltské republiky III2-Z7-III-13. ANOTACE Materiál obsahuje prezentaci ve formátu Microsoft PowerPoint (.ppt) pro učivo zeměpisu v 7. ročníku,"

Podobné prezentace


Reklamy Google