Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

ASIE Indonésie III2-Z7-II-19. ANOTACE Materiál obsahuje prezentaci ve formátu Microsoft PowerPoint (.ppt) pro učivo zeměpisu v 7. ročníku, oblast Člověk.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "ASIE Indonésie III2-Z7-II-19. ANOTACE Materiál obsahuje prezentaci ve formátu Microsoft PowerPoint (.ppt) pro učivo zeměpisu v 7. ročníku, oblast Člověk."— Transkript prezentace:

1 ASIE Indonésie III2-Z7-II-19

2 ANOTACE Materiál obsahuje prezentaci ve formátu Microsoft PowerPoint (.ppt) pro učivo zeměpisu v 7. ročníku, oblast Člověk a příroda. Doplněno o úkoly. Zaměřeno na práci s atlasem a využití informací z učebnice. Materiál lze využít pro společnou práci ve třídě na interaktivní tabuli.

3 Indonésie je stát v jihovýchodní Asii a Oceánii tvořený 17 508 ostrovy. S více než 230 miliony obyvatel jde o čtvrtý nejlidnatější stát světa a rovněž o stát s největším počtem obyvatel hlásících se k islámu. Státním zřízením země je republika s voleným prezidentem a parlamentem. Hlavním městem Indonésie je Jakarta. Na pevnině hraničí Indonésie s Papuou Novou Guineou, Východním Timorem a Malajsií. Na moři sousedí se Singapurem, Filipínami, Austrálií, Palau, Thajskem a indickým ú zemím Andamany a Nikobary.AsiiOceániiislámurepublikaprezidentemparlamentemJakartaPapuou Novou GuineouVýchodním TimoremMalajsiíSingapuremFilipínamiAustráliíPalauThajskemindickýmAndamany a Nikobary Rozloha : 1 919 400 čtverečných km

4 Poloha Indonésie

5 Indonésie v obrazech

6 Otázky a úkoly : 1.Na kterých hlavních ostrovech se nachází Indonésie? 2.Jmenuj hlavní město Indonésie? 3.Jaké jazyky a náboženství nalezneme v Indonésii? 4. Kolik má Indonésie obyvatel a kolikátým státem jsou v pořadí na světě?

7 Zdroje : -Jednotlivé obrázky dostupné z odkazů : http://www.1clic1planet.com/logo/Carte_Indonesie.gif http://www.exclusive-travel.cz/images/destinace/slideshow/Indonesie_2.jpg http://www.cestovatel.cz/foto-soubory/indonesie-centrum-jakarty.jpg http://www.benesovsko.info/upload//obr/moninec/indonesie2.jpg


Stáhnout ppt "ASIE Indonésie III2-Z7-II-19. ANOTACE Materiál obsahuje prezentaci ve formátu Microsoft PowerPoint (.ppt) pro učivo zeměpisu v 7. ročníku, oblast Člověk."

Podobné prezentace


Reklamy Google