Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

VY_32_INOVACE_09-2-5_Rozvoj klíčových kompetencí ve výchově ke zdraví v 7. - 9. ročníku. Styly výchovy Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "VY_32_INOVACE_09-2-5_Rozvoj klíčových kompetencí ve výchově ke zdraví v 7. - 9. ročníku. Styly výchovy Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno."— Transkript prezentace:

1 VY_32_INOVACE_09-2-5_Rozvoj klíčových kompetencí ve výchově ke zdraví v 7. - 9. ročníku. Styly výchovy Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Mgr. Barbora Chaloupecká ŠABLONA: III/2 – Inovace a zkvalitnění výuky prostřednictvím ICT Anotace Prezentace slouží k seznámení žáků se styly výchovy v rodině. Prezentaci lze také použít k zápisům z hodiny do sešitu. Vhodné pro žáky 9. ročníku. Vypracovala Mgr. Barbora Chaloupecká Oblast Člověk a zdraví

2 Autoritativní styl  typické jsou příkazy a tresty  dospělý má malé pochopení pro děti, jejich potřeby a přání  děti mají malý prostor pro samos- tatné rozhodování a jednání  děti se stávají závislými na pochvale  styl vychovává málo iniciativní osobnosti, někdy také osoby agresivní k autoritám

3 Autoritativní styl  Podle čeho poznáš tento styl?  Dokážeš říct nějaký příklad jednání tohoto stylu? ?

4 Autoritativní styl „Večerka je dnes v devět hodin. Po deváté budete všichni v posteli a nechci nikoho vidět venku. Kdo poruší zákaz, bude zítra ráno potrestán."

5 Liberální styl  slabé vedení  děti jsou řízeny velmi málo nebo vůbec  nejsou na ně kladeny úkoly a pokud ano, není kontrolován  děti vykazují velmi nízký výkon  ve skupině je nejistota a chaos

6 Liberální styl  Podle čeho poznáš tento styl?  Dokážeš říct nějaký příklad jednání tohoto stylu? ?

7 Liberální styl „ Zítra jdeme na náročný celodenní výlet. Kdo bude chtít, může jít spát v devět hodin. Jen nezapomeňte, že se potřebujeme dobře vyspat."

8 Demokratický styl  nejvhodnější styl  vytváří důvěru mezi lidmi  představuje kombinaci stylů  dospělý méně přikazuje, děti motivuje k samostatné práci a podporuje jejich snahu  v rodině dochází k častým diskuzím  dospělý působí vlastním příkladem

9 Demokratický styl  Podle čeho poznáš tento styl?  Dokážeš říct nějaký příklad jednání tohoto stylu? ?

10 Demokratický styl „Zítra nás čeká náročný celodenní výlet. Doporučuji všem, aby dodrželi večerku v devět hodin, protože se všichni potřebujeme dobře vyspat. Souhlasíte s tímto rozhodnutím?"

11 Cvičení ve dvojicích  Vytvořte si dvojice  Vyberte si jeden ze stylů a nacvičte si scénku  Scénka bude probíhat jako rozhovor!!!


Stáhnout ppt "VY_32_INOVACE_09-2-5_Rozvoj klíčových kompetencí ve výchově ke zdraví v 7. - 9. ročníku. Styly výchovy Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno."

Podobné prezentace


Reklamy Google