Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

E K O L A N univerzální, ekologicky nezávadný, odmašťovací a čistící prostředek pro průmysl a všeobecné použití (úklidový prostředek) Prezentace produktu.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "E K O L A N univerzální, ekologicky nezávadný, odmašťovací a čistící prostředek pro průmysl a všeobecné použití (úklidový prostředek) Prezentace produktu."— Transkript prezentace:

1 E K O L A N univerzální, ekologicky nezávadný, odmašťovací a čistící prostředek pro průmysl a všeobecné použití (úklidový prostředek) Prezentace produktu

2 Ekolan - prezentace produktu2 Základní údaje  Ekolan je účinný odmašťovací a čistící prostředek, dobře mísitelný s vodou, mírně alkalického charakteru. Je netoxický, nehořlavý, biologicky dobře odbouratelný, bez obsahu fosfátů, alkoholu a halogenů.  Obsahuje látky zabraňující korozi kovů a látky umožňující použití pro ředění vodou běžné kvality.  Ekolan je vhodný pro ruční i strojní čištění předmětů z kovů, umělých hmot, skla, keramiky, dřeva, natřených povrchů, podlah, textilií.  Je ho možno použít jako náhradu chlorovaných uhlovodíků a benzinu při odmašťování a čištění.

3 Ekolan - prezentace produktu3 Vzhled výrobku a jeho složení  Ekolan je nažloutlá kapalina, slabé nevýrazné vůně, nehořlavá. Je vodným roztokem směsi neionogenních tenzidů, aminů, kyseliny citrónové a dalších látek. Hodnota pH koncentrátu je 9,5. Působení na okolí  Ačkoliv má Ekolan alkalickou reakci, nedráždí pokožku a naopak zabraňuje vzniku ekzémů na pokožce, má hojivé účinky na drobné záděrky. Neškodí žádným povrchům, kterým neškodí voda. Nemá negativní vliv na růst rostlin.

4 Ekolan - prezentace produktu4 Výhody Ekolanu oproti běžným čistícím prostředkům  je netoxický  je nehořlavý  je nežíravý  neobsahuje fosfáty  neobsahuje alkohol  nedráždí pokožku  biologická odbouratelnost je vyšší než 90%  tvoří pouze malé množství velmi nestabilní pěny a tím nebrání okysličování odpadních vod  mazadla a jiné nečistoty z čištěných předmětů lze snadno z Ekolanu oddělit a takto regenerovaný Ekolan lze znovu použít v čistícím procesu  působí proti korozi kovů bez dalšího přídavku pasivačních prostředků  nevyžaduje prostředky na změkčování vody při ředění-může být použit i jako tekutý prací prostředek pro praní silně znečištěných pracovních oděvů atp.

5 Ekolan - prezentace produktu5 Rozsah použití  Průmyslové odmašťování a čištění součástek, motorů, skleněných a porcelánových výrobků, brzdových obložení, čelistí, odstraňování karbonů atp.  Čištění kolejových vozidel, letadel,lodí, aut, podlah, textilií, nábytku, počítačů atp.  Čištění skvrn od ovoce, vína, krve, mastnot a olejů, kuličkových per, razítek, tiskařských barev atp.  Praní silně znečištěných pracovních oděvů, čištění koberců, čalounění, interiérů vozidel.  Odstraňování karbonu z turbin leteckých motorů, čištění povrchů letadel, vrtulníků a jiné vojenské techniky, odstraňování ropného znečištění, včetně asfaltových skvrn atp.  Šetrné mytí silně znečištěných rukou.  Výrobce souhlasí i s využitím jako výchozí suroviny při výrobě speciálních čistících prostředků pro domácnost, motoristy a služby.

6 Ekolan - prezentace produktu6 Způsob dodávek  Koncentrát Ekolanu lze dodávat v plastových nádržích, ocelových nebo plastových sudech, kanistrech, nebo pro přímý prodej v maloobchodní síti i v lahvích z PE a PET (podle dohody eventuelně i v obalech dodaných zákazníkem).  Koncentrát může být dodáván v barvě přírodní natur nebo obarvený ( zelená, žlutá, červená, modrá), popřípadě parfemovaný (exotik…), v pěnivé formě, odpěněný. Realizace těchto požadavků je závislá na objednávaném množství.

7 Ekolan - prezentace produktu7 Doporučené ředění koncentrátu vodou pro různé účely použití  Neředěný přípravek: Odmašťování silně znečištěných povrchů, ruční čištění spodků lodí, odstraňování silného ropného znečištění, čištění skvrn a mytí silně znečištěných rukou.  Ředění 1 až 3 díly vody: Čištění motorů, odstraňování dehtu a asfaltu, čištění povrchu lodí, kolejových vozidel, kuchyňských sporáků, pečících trub, odsávacích trub, odstraňování olejových a tukových skvrn na podlaze.  Ředění 4 až 5 díly vody: Odmašťování a čištění silně znečištěných povrchů v domácnostech, odstraňování karbonů, čištění hliníku.  Ředění 8-12 díly vody: Čištění odpadních van ve strojírenství, opravnách, u benzinových pump, čištění obkladaček a dlaždic.  Ředění až 20 díly vody: Všeobecné čištění stěn, dřevěných výrobků, nábytku, kovových povrchů, chladniček, chladících zařízení, armatur, všech natřených povrchů, povrchů z plastů apod.  Ředění až 50 díly vody: Čištění strojů, podlah, čištění koberců, čalounění, praní silně znečištěných oděvů, náplně do čistících strojů na podlahy, vysokotlaké čištění.  Ředění až 100 díly vody: Čištění karoserií, interiérů automobilů, běžného prádla.  Ředění až 200 díly vody: Čištění skla, sklenic, oken, ultrazvukové čištění, čištění brýlí apod.

8 Ekolan - prezentace produktu8 Doporučené teploty použití  Minimální teplota použití : + 2 °C  Doporučená teplota použití: + 20 °C  Zvýšená teplota výrazně urychluje působení prostředku ( i několikanásobně).  Maximální teplota použití : + 110 °C Doporučené způsoby použití  Ruční čištění – do teploty +45 °C  Čištění ponorem – do teploty +80 °C  Čištění postřikem – do teploty +80 °C  Vysokotlaké čištění – do +80 °C  Ultrazvukové čištění – do +60 °C  Pohyb kapaliny, vysoký tlak, mechanický vliv (štětec, kartáč, hadr) zvyšují účinnost čištění.

9 Ekolan - prezentace produktu9 Doba působení  V závislosti na koncentraci, teplotě a způsobu použití, a rovněž dle nároků na kvalitu očištění, lze uvažovat o časech od několika sekund po dobu až 30 minut. Nejdelší časy jsou obvykle při čištění ponorem, nejkratší při vysokotlakém čištění. Dodržujte příslušná ředění.  Pro dokonalejší očištění je vhodný dobrý oplach vodou po očištění. Dopřejte roztoku čas působení.

10 Ekolan - prezentace produktu10 Použití Ekolanu při strojním odmašťování, likvidace olejů, odpadních vod, zbytků čistícího prostředku  Při strojním odmašťováním ponorem nebo postřikem lze regenerovat čistící lázeň, protože dochází k samovolnému odloučení mastnot na povrchu lázně.  Odloučené oleje, nafta apod. jsou odlučitelné z lázně diskovými odlučovači olejů, odstředěním nebo rotačními odlučovači apod.  Oleje lze likvidovat ve spalovnách.  Mechanické nečistoty lze kontinuálně odstraňovat pomocí filtrů.  Pro tyto účely existují účinná komerčně vyráběná zařízení. Zvláště vhodně pro odmašťování a odstraňování odloučených olejů jsou komplety zařízení firmy WONISCH, popř. firmy SANBORN pro odstraňování odloučených olejů a dočištění vody. Jiří Heřmánek-EKOLAN Vám kromě dodávek EKOLANU může navrhnout též vhodnou technologii odmaštění, zpracovat projekt, navrhnout vhodná zařízení, eventuelně zabezpečit jejich dodávku, včetně jejich leasing. pronájem. Vedle zařízení firem WONISCH a SANBORN jsou to dále veškerá zařízení pro analýzu látek odpadních vod vč. analyzátorů a dávkovačů chemikálií pro úpravny a čistírny odpadních vod firmy EKOVERMES - enzymatickými preparáty tuzemské výroby, čerpací technika od firmy FLUX, aj.  Roztok Ekolanu takto vyčištěný je možno po úpravě koncentrace znovu vrátit do čistícího cyklu.  Roztok Ekolanu zbavený nečistot je biologicky odbouratelný a z hlediska vodohospodářského neškodný.

11 Ekolan - prezentace produktu11 Bezpečnost při práci  Samotný přípravek nevyžaduje použití ochranných pomůcek, pokožku netřeba chránit.  V případě zasažení očí – vypláchnout proudem čisté vody.  V případě požití – vypít větší množství vody.  V případě obtíží – vyhledat lékaře.  Při odstraňování toxických a jiných ekologicky nebezpečných látek je nutné zabránit úniku vzniklých odpadů do okolního prostředí.  Dodavatel neručí za škody vzniklé nevhodným použitím přípravku.  Testováno metodami OECD

12 Ekolan - prezentace produktu12 Skladovatelnost EEEEkolan lze skladovat v nádobách z kovu (oceli) i umělých hmot. DDDDoporučená teplota skladování: +2 až 25 °C. VVVVýrobek se neznehodnotí přechodným skladováním, či přepravou pod bodem mrazu. Záruční doba ZZZZáruka platí 24 měsíců ode dne vyskladnění výrobcem.

13 Ekolan - prezentace produktu13 Výrobce  Adresa: Jiří Heřmánek - EKOLAN Zahradní 182 389 01 Vodňany  Provozovna: Zahradní 182, 389 01 Vodňany  Tel.: 777 859 087  E-mail: ekolan@seznam.cz ekolan@seznam.cz  http://www.ekolan.cz (v současné době se stránky novelizují)


Stáhnout ppt "E K O L A N univerzální, ekologicky nezávadný, odmašťovací a čistící prostředek pro průmysl a všeobecné použití (úklidový prostředek) Prezentace produktu."

Podobné prezentace


Reklamy Google