Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Fyzika 7. ročník Pohyb tělesa Anotace Prezentace, která se zabývá vysvětlením pojmů klid a pohyb Autor Ing. Zdeněk Fišer JazykČeština Očekávaný výstup.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Fyzika 7. ročník Pohyb tělesa Anotace Prezentace, která se zabývá vysvětlením pojmů klid a pohyb Autor Ing. Zdeněk Fišer JazykČeština Očekávaný výstup."— Transkript prezentace:

1

2 Fyzika 7. ročník Pohyb tělesa Anotace Prezentace, která se zabývá vysvětlením pojmů klid a pohyb Autor Ing. Zdeněk Fišer JazykČeština Očekávaný výstup Žáci popíší pochopí relativitu klidu tělesa SVPNe Klíčová slova Fyzika, klid, pohyb Druh učebního materiálu Prezentace Druh interaktivity Kombinace Cílová skupina Žák Stupeň a typ vzdělávání Základní vzdělávání – 2. stupeň Typická věková skupina 12-15 let Celková velikost 812 kB

3 Fyzika 7. ročník Pohyb tělesa

4 Základní pravidlo fyziky: všechna tělesa jsou v neustálém pohybu. všechna tělesa jsou v neustálém pohybu. Galileo Galilei

5 Co tedy znamená klid tělesa? klid nebo pohyb tělesa posuzujeme vzhledem k jinému tělesu. jedná se tedy o klid relativní.

6 Co je to pohyb tělesa? pohyb pohyb tělesa je změna polohy vzhledem k druhému tělesu.

7 Trajektorie Zaznamenáme-li polohu vybraného bodu tělesa v krátkých časových úsecích a spojíme- li tyto body, dostaneme čáru, která se nazývá TRAJEKTORIE.

8 Délce trajektorie říkáme DRÁHA


Stáhnout ppt "Fyzika 7. ročník Pohyb tělesa Anotace Prezentace, která se zabývá vysvětlením pojmů klid a pohyb Autor Ing. Zdeněk Fišer JazykČeština Očekávaný výstup."

Podobné prezentace


Reklamy Google