Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

EVROPA Nizozemsko III2-Z7-III-09. ANOTACE Materiál obsahuje prezentaci ve formátu Microsoft PowerPoint (.ppt) pro učivo zeměpisu v 7. ročníku, oblast.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "EVROPA Nizozemsko III2-Z7-III-09. ANOTACE Materiál obsahuje prezentaci ve formátu Microsoft PowerPoint (.ppt) pro učivo zeměpisu v 7. ročníku, oblast."— Transkript prezentace:

1 EVROPA Nizozemsko III2-Z7-III-09

2 ANOTACE Materiál obsahuje prezentaci ve formátu Microsoft PowerPoint (.ppt) pro učivo zeměpisu v 7. ročníku, oblast Člověk a příroda. Doplněno o úkoly. Zaměřeno na práci s atlasem a využití informací z učebnice. Materiál lze využít pro společnou práci ve třídě na interaktivní tabuli.

3 Nizozemsko Je to nížinatá země na pobřeží Severního moře. Na východě hraničí s Německem a na jihu s Belgií. Na rozloze 41 526 km² žije přes 16 milionů obyvatel. S hustotou zalidnění 393 obyvatel na km² je Nizozemsko na 15 místě na světě. Skoro polovinu těchto obyvatel zahrnuje konurbace Randstad, kterou tvoří čtyři velké aglomerace - Amsterdam, Haag, Rotterdam a Utrecht. Hlavním městem je Amsterdam, přičemž Haag je sídlem nizozemské vlády, parlamentu a královny. Vedle většiny Nizozemců zde žijí menšiny Frísů a Němců. Ještě menší jsou pak menšiny přistěhovalců z Maroka, Surinamu, Nizozemských Antil, Indonésie a Turecka.Severního mořevýchoděNěmeckemjihuBelgiíRandstadaglomeraceAmsterdamHaagRotterdamUtrechtFrísůNěmcůMarokaSurinamuNizozemských AntilIndonésieTurecka

4 Nizozemsko - mapa

5 Obrázky z Nizozemska

6 Otázky a úkoly : 1.Co je to polder ? 2.Kde je Naarden a čím je pro ČR významný? 3.Proč je Nizozemsko nazýváno zemí tulipánů?

7 Zdroje : -Jednotlivé obrázky dostupné z odkazů : http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/2/27/EU- Netherlands.svg/713px-EU-Netherlands.svg.png http://www.asmat.cz/img/fotky_velke/1196_v.jpg http://im.novinky.cz/822/248220-original1-3ndf2.jpg http://eurovikendy.pekne.cz/photo/nizozemsko-amsterdam-plavba-lodi.jpg


Stáhnout ppt "EVROPA Nizozemsko III2-Z7-III-09. ANOTACE Materiál obsahuje prezentaci ve formátu Microsoft PowerPoint (.ppt) pro učivo zeměpisu v 7. ročníku, oblast."

Podobné prezentace


Reklamy Google