Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

NIZOZEMSKO Nikola Burkoňová.  Hlavní město: Amsterdam  Rozloha: 41 526 km²  Počet obyvatel: 16 850 000  Sousední státy: Belgie, Německo  Jazyk:

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "NIZOZEMSKO Nikola Burkoňová.  Hlavní město: Amsterdam  Rozloha: 41 526 km²  Počet obyvatel: 16 850 000  Sousední státy: Belgie, Německo  Jazyk:"— Transkript prezentace:

1 NIZOZEMSKO Nikola Burkoňová

2

3  Hlavní město: Amsterdam  Rozloha: km²  Počet obyvatel:  Sousední státy: Belgie, Německo  Jazyk: nizozemština  Časové pásmo: stejný čas jako v České republice  Státní zřízení: konstituční monarchie  Měna: euro

4  Nizozemsko symbolizují  tulipány  větrné mlýny  vodní kanály  sýry

5  Nizozemsko - Nederland je odvozeno od slov neder = nízká a land = země.  Většina tohoto nízkého území patřila ve středověku k Burgundskému hrabství.

6  Nizozemské království se skládá ze čtyř členských států.  Amsterdam je hlavní město pro celé království, ale každá země má své hlavní město.  Nizozemsko (Haag)  Curacao - Nizozemské Antily (Willemstad)  Aruba (Oranjestad)  Sint Maarten (Philipsburg)

7  Nejintenzivnější zemědělství na světě společně s Dánskem.  Využití plochy: orná půda (26%), pastviny (25%), lesy (7%), ostatní (42%).  Převažuje živočišná výroba, hlavně chov skotu na mléko, které se zpracovává na kvalitní sýry.  Nizozemsko je největším vývozcem květinových cibulí na světě. Také řezané květiny - tulipány, růže, chryzantémy, hyacinty a lilie.  Pěstuje se zde pšenice, ječmen, brambory, cukrová řepa, ovoce.

8  Benelux je označení pro volné společenství Belgie, Nizozemska a Lucemburska. Jeho název je odvozen od počátečních písmen jmen těchto zemí.

9  Rotterdam je s obyvateli druhé největší nizozemské město.  Známý je zdejší přístavní komplex Europort, který je druhý největší na světě a první v Evropě.  V centru města se nachází Námořní muzeum, dokumentující historii přístavu a stavby lodí.

10  Rotterdam  Utrech  Breda  Arnhem  Den Haag

11    htm htm   the-netherlands-map.jpg the-netherlands-map.jpg 

12  content/uploads/2007/11/benelux.jpg content/uploads/2007/11/benelux.jpg  kontejnerovy-pristav-na-svete/ kontejnerovy-pristav-na-svete/  mlyny/vetrny-mlyn-ruprechtov mlyny/vetrny-mlyn-ruprechtov  content/uploads/2010/02/photo_lg_netherlands.jpg content/uploads/2010/02/photo_lg_netherlands.jpg


Stáhnout ppt "NIZOZEMSKO Nikola Burkoňová.  Hlavní město: Amsterdam  Rozloha: 41 526 km²  Počet obyvatel: 16 850 000  Sousední státy: Belgie, Německo  Jazyk:"

Podobné prezentace


Reklamy Google