Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Nizozemsko.  Ekonomika Nizozemska je známá jako důležitý dopravní uzel Evropy.  Dále je známá pro stabilní průmyslové vztahy, mírné nezaměstnanosti.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Nizozemsko.  Ekonomika Nizozemska je známá jako důležitý dopravní uzel Evropy.  Dále je známá pro stabilní průmyslové vztahy, mírné nezaměstnanosti."— Transkript prezentace:

1 Nizozemsko

2  Ekonomika Nizozemska je známá jako důležitý dopravní uzel Evropy.  Dále je známá pro stabilní průmyslové vztahy, mírné nezaměstnanosti a inflace.  Finanční sektor Nizozemska ze začátku trpěl v důsledku vysoké expozice některých nizozemských bank do amerických hypoték.

3   Hlavními obchodními partneři pro Nizozemsko jsou hlavně Německo, Belgie, Francie, Velká Británie, Irsko a Itálie:

4   Díky velmi výhodné poloze u moře se velmi dobře daří obchodu a dopravě.   Nizozemsko se také může chlubit přístavem Europort v Rotterdamu, který je nyní třetím největším na světě.

5  N Nejdůležitější nerostnou surovinou je zemní plyn, kde Nizozemsko je 6. na světě v těžbě této suroviny.  J Je určen hlavně k výrobě elektrické energie a tepelné energie.  K Kromě zemního plynu se v Nizozemsku těží: ROPA, SŮL KAMENNÁ, DRASELNO-HOŘEČNATÉ SOLI, VÁPENEC A SLÍN.

6  Počet obyvatel: 16 847 007  V Nizozemsku je také mnoho etnických skupin např. Holanďané, Evropané, Turkové, Marokové a další.  Počet obyvatel v Nizozemsku roste velmi rychle: 3 miliony v roce 1850, 5 milionů v roce 1900, 10 milionů v roce 1950 a 16 milionů v roce 2000.

7  Silniční doprava s délkou 136 827 km je jedna z nejhustších silnic v Evropě.  Na všech silnicích se neplatí mýtné, ale lidé musí platit silniční daň ze které se berou peníze na opravu silnic.  Typické pro Nizozemsko jsou speciální postranní pruhy na vozovce pro cyklisty, které jsou skoro na každé vozovce. Silniční doprava

8 Nejdůležitější odvětví z dopravy v Nizozemsku je lodní doprava. Nejdůležitější odvětví z dopravy v Nizozemsku je lodní doprava. Proslula se především díky velkým přístavům u pobřeží jako jsou přístavy v Roermondu a Rotterdamu. Proslula se především díky velkým přístavům u pobřeží jako jsou přístavy v Roermondu a Rotterdamu. Místní vodní doprava je považována jako součást systému městské dopravy. Místní vodní doprava je považována jako součást systému městské dopravy. Lodní doprava

9 N Nizozemské zemědělství je svými obrovskými výnosy jedna z nejintenzivnější zemí na světě. ejvětší zásluhou na produkci potravin v Nizozemsku má živočišná výroba se 70 procenty a rostlinná výroba s 20 procenty.

10 Charakteristickým prvkem krajiny zejména na západě jsou pole, na kterých se pěstují cibulovité rostliny. Nizozemsko je největším vývozcem květinových cibulí na světě. Dále zde rostou růže, chryzantémy a lilie, které se distribuují po celém světě.

11 V Nizozemsku můžeme také najít mnoho tepelných, vodních a jaderných elektráren, které dodávají energii celé zemi. V Nizozemsku můžeme také najít mnoho tepelných, vodních a jaderných elektráren, které dodávají energii celé zemi.

12  K nejvýznamnějším odvětvím průmyslové výroby patří převážně potravinářství, chemický průmysl, rafinace ropy a výroba elektronických strojů.  Nizozemsko se nejvíce proslavilo obchodováním s květinami. Přístav v Rotterdamu je nejfrekventovanější v Evropě a zajišťuje služby pro rozsáhlé území Evropy.

13 Projekt Nizozemsko Jakub Sedlák, Dominik Růžička


Stáhnout ppt "Nizozemsko.  Ekonomika Nizozemska je známá jako důležitý dopravní uzel Evropy.  Dále je známá pro stabilní průmyslové vztahy, mírné nezaměstnanosti."

Podobné prezentace


Reklamy Google