Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Francie. Informace Rozloha: 547 030 km²Rozloha Počet obyvatel: 60 180 529Počet obyvatel Jazyk: francouzštinaJazyk Nejvyšší bod: Mont BlancNejvyšší bod.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Francie. Informace Rozloha: 547 030 km²Rozloha Počet obyvatel: 60 180 529Počet obyvatel Jazyk: francouzštinaJazyk Nejvyšší bod: Mont BlancNejvyšší bod."— Transkript prezentace:

1 Francie

2 Informace Rozloha: 547 030 km²Rozloha Počet obyvatel: 60 180 529Počet obyvatel Jazyk: francouzštinaJazyk Nejvyšší bod: Mont BlancNejvyšší bod Náboženství: římskokatolickéNáboženství Měna: euro Hlavní město: Paříž

3 Paříž Paříž je typickým městem služeb. také je sídlem mnohých velkých firem a k tomu ještě úřadů, bank a pojišťoven., také centrem cestovního ruchu ( 20 mil. turistů ročně ). Průmyslové podniky se zaměřují na oblasti polygrafie, letecké dopravy, elektrotechnického, automobilového a farmaceutického průmyslu. Počet obyvatel samotného města Paříž rostl až do 20.let 20.století. Název města pochází od původních obyvatel, keltského kmene Parisiů. V Paříži žije 2 152 423 obyvatel na ploše 150,16km2.Hustota obyvatelstva je 20 421obyvatel / km2

4 Zemědělství Francouzské hospodářství, které patří v evropském společenství k nejvyspělejším, zaznamenalo od padesátých let bouřlivý rozvoj. Francie jako největší evropský producent a vývozce zemědělských produktů značně profituje (má úspěch) ze štědré subvenční (podpůrné) politiky EU i přesto, že význam hospodářství neustále klesá. Nadprodukce pšenice, mléčných výrobků a vína působí EU i v zámoří problémy. Francie disponuje největší rozlohou zemědělské a orné půdy v Evropě. Pěstuje se zde pšenice,cukrová řepa, brambory, slunečnice, olivy, chmel, tabák, a dokonce i rýže. Země je třetím největším producentem dřeva v Evropě. Velká část lesních oblastí je spravována státem, realizován je rozsáhlý program obnovy lesů. Rybolov se soustřeďuje hlavně na pobřeží Atlantského oceánu, při pobřeží Středozemního moře nejsou možnosti lovu příliš velké.Tradiční je chov ústřic. Nejdůležitější rybářské přístavy jsou La Rochelle, Concarneau, Boulogne a Lorient.

5 Podnebí a povrch vlhké přímořské na západě, kontinentální na východě, horká a suchá léta na pobřeží Středozemního moře. Průměrná teplota v Paříži je od 1°C v lednu do 25°C v červenci povrch státu je převážně tvořen nížinami, pánvemi ( nejrozsáhlejší je Pařížská pánev ) a středohořími. část území je vyplněna Alpami, kde je také nejvyšší hora Francie i Evropy - Mont Blanc ( 4 810 m ) na hranici s Itálií, poprvé zdolaný v roce 1786.

6 Průmysl a obchod V současné době je Francie čtvrtou nejsilnější průmyslovou velmocí na světě, po Spojených státech, Japonsku a Německu. Evropsky významné jsou zásoby bauxitu, potaše, kamenné soli a uranových rud. Francie zaujímá v Evropě 2. místo v produkci automobilů (Renault, Citroen, Peugot) a 3. ve výrobě oceli, je rovněž hlavním producentem civilních a vojenských letadel. Jejich vývoj je realizován v rámci společných evropských projektů, jako Concorde nebo Airbus. Francie je také v čele evropského kosmického výzkumu. Velmi významná je výroba dalších dopravních prostředků (vysokorychlostní železniční soupravy), zbraní, umělých vláken, pneumatik a světově proslulé kosmetiky. Vysokou úroveň si udržuje textilní průmysl soustředěný na severu a v Paříži- centru světové módy a výroby oděvů. Velmi rozsáhlé, rozmanité a kvalitní je potravinářství.

7 Děkuji za pozornost Vypracoval: David Gažík


Stáhnout ppt "Francie. Informace Rozloha: 547 030 km²Rozloha Počet obyvatel: 60 180 529Počet obyvatel Jazyk: francouzštinaJazyk Nejvyšší bod: Mont BlancNejvyšší bod."

Podobné prezentace


Reklamy Google