Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

FRANCIE - HOSPODÁŘSTVÍ. Zemědělství Francie je největším evropským producentem a vývozcem zemědělských výrobků. Zemědělství je díky vhodným klimatickým.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "FRANCIE - HOSPODÁŘSTVÍ. Zemědělství Francie je největším evropským producentem a vývozcem zemědělských výrobků. Zemědělství je díky vhodným klimatickým."— Transkript prezentace:

1 FRANCIE - HOSPODÁŘSTVÍ

2 Zemědělství Francie je největším evropským producentem a vývozcem zemědělských výrobků. Zemědělství je díky vhodným klimatickým podmínkám na vysoké úrovni. Pěstuje se zde pšenice, ječmen, kukuřice, cukrová řepa, brambory, vinná réva a dokonce i rýže. Chová se skot, prasata a drůbež. Tradiční je pak chov ústřic a šneků. Významný je také rybolov.

3

4

5

6 Průmysl V současnosti je Francie 4. nejsilnější průmyslovou velmocí. Prodělala úpadek tradičních odvětví jako je například těžba uhlí, ocelářství a textilní výroba. Rozvíjí se ale strojírenství, elektronika a chemický průmysl. Těží se železná ruda a uran.

7

8

9 Výroba automobilů (Citroen, Peugeot, Renault), vojenských a civilních letadel a rychlovlaků TGV. Centrum světové módy a výroby oděvu. Výroba kosmetických výrobků značek jako Dior, Chanel, Bourjois, L'oréal, Avon a další, které jsou známé po celém světě.

10 Doprava Nejrozsáhlejší síť silnic a železnic v Evropě. V roce 1994 byl otevřen Eurotunel. Největším přístavem je Marseille (2. v Evropě).

11 Školství Povinná školní docházka ve Francii je od 6 do 16 let. Je bezplatná. Vysoké školy jsou tu na vysoké úrovni.

12 Zdroje: http://www.lidovky.cz/depardieuovi-hrozi-za-rizeni-v-opilosti-pokuta- 4000-eur-pfn-/lide.aspx?c=A130524_171220_lide_sk http://www.zemepis.net/zeme-francie http://ireferaty.cz/316/3166/Francie http://zapiskyzcest.cz/francouzske-skolstvi/ Autoři: Petra Luňáčková Monika Khýrová


Stáhnout ppt "FRANCIE - HOSPODÁŘSTVÍ. Zemědělství Francie je největším evropským producentem a vývozcem zemědělských výrobků. Zemědělství je díky vhodným klimatickým."

Podobné prezentace


Reklamy Google