Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Státní řízení Parlamentská republika. Symboly Řecká hymna Řecká vlajka Státní znak Řecka.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Státní řízení Parlamentská republika. Symboly Řecká hymna Řecká vlajka Státní znak Řecka."— Transkript prezentace:

1 Státní řízení Parlamentská republika

2 Symboly Řecká hymna Řecká vlajka Státní znak Řecka

3 Ř ecká hymna Ύμνος εις την Ελευθερίαν, Ýmnos eis tin Eleftherían Ύμνος εις την Ελευθερίαν, Ýmnos eis tin Eleftherían (česky Hymnus ke svobodě, Óda na svobodu nebo Chvalozpěv svobodě)

4 Mezinárodní organizace Helénská republika je od roku 1945 členem OSN, od roku 1952 je členem NATO a roku 1981 se jako desátý člen připojila k EHS, dnešní EU. Jako člen Evropské měnové unie přijala k 1.1.2002 jednotnou měnu Euro. Řecko je také členem Rady Evropy.

5

6 Vzdělání  1. Základní vzdělání –od 5 let do 15 let  2. Střední vzdělání  3. Terciální vzdělání  4. Soukromé vzdělání  5. Odborné školení

7 Hospodářství Zemědělství Zemědělství Pracuje v něm asi čtvrtina ekonomicky činných obyvatel. Pěstuje se pšenice, ječmen, víno, tabák, bavlna, cukrová řepa, ovoce, ořechy…. Významnou roli mají odpradávna olivy. V chovu převládají ovce, kozy a drobná domácí zvířata. V přímořských oblastech zajišťuje přísun peněz rybolov.

8

9 ……….. Průmysl V průmyslu a řemeslech je zaměstnáno asi 30% pracujících obyvatel. Hlavními odvětvími jsou potravinářský, spotřební a textilní průmysl. Služby zajišťují práci 40% lidí. Posledních letech se na první místo řecké ekonomiky dostává cestovní ruch.

10 ……… Nerostné bohatství Nerostné bohatství Řecko má poměrně značné nerostné bohatství. Těží se železná ruda, bauxit, mangan a mramor. Většina průmyslu je umístěna do okolí Athén a Soluně.

11

12 Zdroje  http://www.zstaborska.cz/web/programy_p rojekty/skolni_projekty/evropa/recko.htm http://www.zstaborska.cz/web/programy_p rojekty/skolni_projekty/evropa/recko.htm http://www.zstaborska.cz/web/programy_p rojekty/skolni_projekty/evropa/recko.htm  http://www.poznejterecko.cz/informace/rec ke-hospodarstvi/ http://www.poznejterecko.cz/informace/rec ke-hospodarstvi/ http://www.poznejterecko.cz/informace/rec ke-hospodarstvi/  http://cs.wikipedia.org/wiki/Řecko http://cs.wikipedia.org/wiki/Řecko

13 ………. Vypracovaly : Anežka Kovářová Vypracovaly : Anežka Kovářová Michaela Koudelková Michaela Koudelková


Stáhnout ppt "Státní řízení Parlamentská republika. Symboly Řecká hymna Řecká vlajka Státní znak Řecka."

Podobné prezentace


Reklamy Google