Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Centrum pro virtuální a moderní metody a formy vzdělávání na Obchodní akademii T.G. Masaryka, Kostelec nad Orlicí Zeměpis – 1. ročník 1 Bulharsko.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Centrum pro virtuální a moderní metody a formy vzdělávání na Obchodní akademii T.G. Masaryka, Kostelec nad Orlicí Zeměpis – 1. ročník 1 Bulharsko."— Transkript prezentace:

1 Centrum pro virtuální a moderní metody a formy vzdělávání na Obchodní akademii T.G. Masaryka, Kostelec nad Orlicí Zeměpis – 1. ročník 1 Bulharsko

2

3 Základní údaje  Politický systém: republika  Rozloha: km2  Počet obyvatel:  Hustota zalidnění: 76 obyv./km2  HDP na obyvatele: 1106 $  Pokles obyvatel ročně:  Úřední jazyk: bulharština  Hlavní město: Sofie  Počet obyvatel hlavního města:

4 Povrch  Pohoří: Rodopy,Thrákie, Pirin, Rila, Stará planina  Nížiny: Valašská, Hornotrácká, Dunajská  Nejvyšší vrchol: Musala – 2925 m.n.m.

5 Podnebí a vodstvo  Podnebí: kontinentální v horách a na severu, středozemní v údolích na jihu  Průměrná teplota: -2°C v lednu, 18°C v červenci  Řeky: Dunaj, Marica, Struma

6 Zvířectvo a rostlinstvo

7 Obyvatelstvo  Náboženství: 85% pravoslavní, 10% sunnitští muslimové 5% římští katolíci a židé  Jazyky: bulharština, turečtina, cikánské jazyky, makedonština

8 Zemědělství a průmysl  Využití půdy: 37% orná půda,18% louky a pastviny, 35% lesy, 10% ostatní  Zemědělské produkty: pšenice, ječmen, kukuřice,hrozny  Těžené suroviny: dřevo, uhlí, bauxit, rudy olova, mědi  Vývoz: tabák, ovoce, zelenina, víno, kůže, konzervované potraviny, stroje, dopravní prostředky, rudy

9 Cestovní ruch, služby, obchod  Rekreační střediska: Zlaté písky, Sluneční pobřeží

10 Test  Jaký je počet obyvatel Bulharska: a) b) c)  Jaká je hustota zalidnění Bulharska: a) 56 obyv./km2 b) 66 obyv./km2 c) 76 obyv./km2  Jak vysoká je nejvyšší hora Bulharska: a)1525 m.n.m. b)3425 m.n.m. c)2925 m.n.m.


Stáhnout ppt "Centrum pro virtuální a moderní metody a formy vzdělávání na Obchodní akademii T.G. Masaryka, Kostelec nad Orlicí Zeměpis – 1. ročník 1 Bulharsko."

Podobné prezentace


Reklamy Google