Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Nikola Burkoňová.  Vnitrozemský stát ve střední Asii.  Hlavní město: Ulánbátar  Státní zřízení: republika  Rozloha: 1 564 116 km 2  Počet obyvatel:

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Nikola Burkoňová.  Vnitrozemský stát ve střední Asii.  Hlavní město: Ulánbátar  Státní zřízení: republika  Rozloha: 1 564 116 km 2  Počet obyvatel:"— Transkript prezentace:

1 Nikola Burkoňová

2

3  Vnitrozemský stát ve střední Asii.  Hlavní město: Ulánbátar  Státní zřízení: republika  Rozloha: 1 564 116 km 2  Počet obyvatel: 2 700 000  Obyvatelstvo: Mongolové, menšinu tvoří Kazaši  Jazyk: mongolština  Měna: tugrik  Časové pásmo: +7 hodin k České republice  Náboženství: buddhismus

4  Sousední státy: Na severu hraničí s Ruskem a na jihu s Čínskou lidovou republikou.  Průmysl: potravinářský, kožedělný, textilní, strojírenský.  Nerostné suroviny: ropa, černé uhlí, wolfram.  Zemědělství  pěstuje se zde pšenice, ječmen, brambory  chovají se zde ovce, velbloudi, koně, kozy, skot  Stepi: zabírají většinu země, což činí Mongolsko zemí pastevců.  Řeky: Onon gol, Cherlen gol, Menza  Města: Erdenet, Darchan, Chovd, Čojr

5  Ulánbátar je město ležící v severovýchodní části země.  Je to nejchladnější hlavní město světa s velmi drsným podnebím.  Dříve se město jmenovalo Urga, dnešní název získalo až ve 20. letech dvacátého století.

6 Mongolská jurta  Je tradičním domovem mongolských pastevců. Lze je snadno rozebrat a přestěhovat na jiné místo. Národní muzeum  Nachází se v hlavním městě Mongolska.  Bylo založeno v roce 1991 a v roce 1998 prošlo rekonstrukcí.  Dokládá historii a kulturu Mongolska od doby kamenné až do dnešní doby.  Jeho součástí je několik významných buddhistických památek, pomníky a sochy různých vládců, zbraně nebo obrázky.  Součástí sbírek jsou hudební nástroje vyrobené z lidských kostí.

7 Jurta Národní muzeum

8 Manzshir Khiid  Je klášter v Mongolsku leží cca 30 km jižně od hlavního města. Zachován zůstal jako jediný chrám, který byl zrekonstruován a slouží zároveň jako muzeum.  V jeho sbírkách jsou rituální buddhistické předměty.  Chrám leží v přísně chráněné oblasti národního parku. Char Us núr  Je druhé největší sladkovodní jezero v Mongolsku.  Nachází se západě země.  Jeho maximální hloubka dosahuje 4,5 metrů.

9 klášter solné jezero

10  http://cs.wikipedia.org/wiki/Mongolsko  http://cs.tixik.com/c/asie-2/mongolsko-154/pamatky_10  http://www.vsenajednommiste.cz/zemepis/Mongolsko/ jurta.jpg  http://cs.wikipedia.org/wiki/Soubor:Flag_of_Mongolia.svg  http://cs.wikipedia.org/wiki/Soubor:Coat_of_Arms_of_ Mongolia.svg  Http://dovolena.zajezdy.cz/mongolsko  http://dovolena.zajezdy.cz/mongolsko  http://cs.wikipedia.org/wiki/Soubor:UlaanBaatar-2009.jpg


Stáhnout ppt "Nikola Burkoňová.  Vnitrozemský stát ve střední Asii.  Hlavní město: Ulánbátar  Státní zřízení: republika  Rozloha: 1 564 116 km 2  Počet obyvatel:"

Podobné prezentace


Reklamy Google