Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

ŠKOLA:Gymnázium, Tanvald, Školní 305, příspěvková organizace ČÍSLO PROJEKTU: CZ.1.07/1.5.00/34.0434 NÁZEV PROJEKTU:Šablony – Gymnázium Tanvald ČÍSLO ŠABLONY:III/2.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "ŠKOLA:Gymnázium, Tanvald, Školní 305, příspěvková organizace ČÍSLO PROJEKTU: CZ.1.07/1.5.00/34.0434 NÁZEV PROJEKTU:Šablony – Gymnázium Tanvald ČÍSLO ŠABLONY:III/2."— Transkript prezentace:

1 ŠKOLA:Gymnázium, Tanvald, Školní 305, příspěvková organizace ČÍSLO PROJEKTU: CZ.1.07/1.5.00/ NÁZEV PROJEKTU:Šablony – Gymnázium Tanvald ČÍSLO ŠABLONY:III/2 Inovace a zkvalitnění výuky prostřednictvím ICT AUTOR: Vladimír Vyhnálek TEMATICKÁ OBLAST: Regionální geografie NÁZEV DUMu: Litva POŘADOVÉ ČÍSLO DUMu: 12 KÓD DUMu: VV_REG_GEO_12 DATUM TVORBY: ANOTACE (ROČNÍK):Tercie – DUM – obsahuje základní informace o daném státu, slouží k podpoře výkladu, názorně přibližuje polohu METODICKÝ POKYN:

2

3 Hl. město: Vilnius Rozloha: km² Počet obyvatel: Prezident: Dalia Grybauskaitė Měna: litevský litas

4

5

6 Lotyšsko Rusko Polsko Bělorusko

7 Litva má 90 km písečného mořského pobřeží. Nejvýznamnější litevskou řekou je Němen.

8 rovinatý a nížinný průměrná nadmořská výška činí 99 m Nejvyšším místem je vrch Aukštojas s výškou 293,84 m (pahorkatina Baltských vrchů)

9

10 Litva je průmyslový a zemědělský stát. V zemědělství převažuje živočišná produkce nad rostlinnou. Chov prasat, skotu, koní a drůbeže. Produkce masa, mléka a rybích výrobků. Pěstuje se ječmen, pšenice, žito,len, brambory, cukrová řepa a zelenina.

11 Litva je průmyslový a zemědělský stát. V zemědělství převažuje živočišná produkce nad rostlinnou. Chov prasat, skotu, koní a drůbeže. Produkce masa, mléka a rybích výrobků. Pěstuje se ječmen, pšenice, žito,len, brambory, cukrová řepa a zelenina.

12 Hlavní průmyslová odvětví zde jsou strojírenství, elektrotechnika, radioelektronika, papírenský, chemický, potravinářský, textilní, dřevozpracující průmysl a průmysl stavebních hmot. Díky slabé surovinové základně ložiska rašeliny je produkce elektrické energie téměř výhradně závislá na jaderné energetice.

13 Obr,1-DAVID LIUZZO. wikipedia [online]. [cit ]. Dostupný na WWW: Obr,2,3-SKOPP. wikipedia [online]. [cit ]. Dostupný na WWW: GOVERNMENT OF LITHUANIA. wikipedia [online]. [cit ]. Dostupný na WWW: Obr,4-RADOUCH. wikipedia [online]. [cit ]. Dostupný na WWW: Obr,5-JULO. wikipedia [online]. [cit ]. Dostupný na WWW: Obr,6-RADOUCH. wikipedia [online]. [cit ]. Dostupný na WWW: Obr,7-bez aut. práv


Stáhnout ppt "ŠKOLA:Gymnázium, Tanvald, Školní 305, příspěvková organizace ČÍSLO PROJEKTU: CZ.1.07/1.5.00/34.0434 NÁZEV PROJEKTU:Šablony – Gymnázium Tanvald ČÍSLO ŠABLONY:III/2."

Podobné prezentace


Reklamy Google