Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

POLÁRNÍ PÁS Učební materiál vznikl v rámci projektu INFORMACE – INSPIRACE – INOVACE, který je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "POLÁRNÍ PÁS Učební materiál vznikl v rámci projektu INFORMACE – INSPIRACE – INOVACE, který je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem."— Transkript prezentace:

1 POLÁRNÍ PÁS Učební materiál vznikl v rámci projektu INFORMACE – INSPIRACE – INOVACE, který je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky. 1

2 POLÁRNÍ PÁS severní polární pás = Arktida jižní polární pás = Antarktida velmi studená a zaledněná oblast krátké polární léto  slunce svítí celý den dlouhá polární noc  slunce svítí několik hodin nebo nesvítí vůbec Učební materiál vznikl v rámci projektu INFORMACE – INSPIRACE – INOVACE, který je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky.

3 ARKTIDA ANTARKTIDA 2

4 ARKTIDA Severní Amerika, Grónsko, Evropa, Asie tundra =rostlinné společenstvo traviny, mechy, lišejníky Učební materiál vznikl v rámci projektu INFORMACE – INSPIRACE – INOVACE, který je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky. 4 3

5 lední medvěd sob pižmoň 7 6 5 ARKTIDA

6 ANTARKTIDA nejdrsnější podnebí na celé zeměkouli mechy, lišejníky Učební materiál vznikl v rámci projektu INFORMACE – INSPIRACE – INOVACE, který je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky. tučňácilachtani 98

7 Učební materiál vznikl v rámci projektu INFORMACE – INSPIRACE – INOVACE, který je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky. tuleň rypouš 6 6 ANTARKTIDA 1110

8 Použité obrázky: obr.č.1- http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Arthur_Harbor_-_Antarctica.JPGhttp://commons.wikimedia.org/wiki/File:Arthur_Harbor_-_Antarctica.JPG Volně šiřitelné obr.č.2- http://commons.wikimedia.org/wiki/File:LocationPolarRegions.pnghttp://commons.wikimedia.org/wiki/File:LocationPolarRegions.png Volně šiřitelné obr.č.3- http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Moos_5769.jpghttp://commons.wikimedia.org/wiki/File:Moos_5769.jpg Creative Commons Attribution-Share Alike 3.0 Unported license obr.č.4- http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Rhizocarpon_geographicum01.jpghttp://commons.wikimedia.org/wiki/File:Rhizocarpon_geographicum01.jpg Creative Commons Attribution-Share Alike 3.0 Unported license obr.č.5- Vlastní archiv autorky obr.č.6- Vlastní archiv autorky obr.č.7- Vlastní archiv autorky obr.č.8- Vlastní archiv autorky obr.č.9- Vlastní archiv autorky obr.č.10- http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Seehund2cele4.jpghttp://commons.wikimedia.org/wiki/File:Seehund2cele4.jpg Creative Commons Attribution-Share Alike 3.0 Unported license obr.č.11- http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Mirounga_leonina_male.JPGhttp://commons.wikimedia.org/wiki/File:Mirounga_leonina_male.JPG Creative Commons Attribution-Share Alike 3.0 Unported license Učební materiál vznikl v rámci projektu INFORMACE – INSPIRACE – INOVACE, který je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky.

9 Použitá literatura: KHOLOVÁ, Helena. Přírodověda pro 5. ročník. ŽIVOT NA ZEMI. Všeň: Nakladatelství ALTER, 2006. ISBN 80-85775-61-1. s. 18 - 20. Učební materiál vznikl v rámci projektu INFORMACE – INSPIRACE – INOVACE, který je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky.


Stáhnout ppt "POLÁRNÍ PÁS Učební materiál vznikl v rámci projektu INFORMACE – INSPIRACE – INOVACE, který je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem."

Podobné prezentace


Reklamy Google