Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Střední odborné učiliště stavební, odborné učiliště a učiliště Sabinovo náměstí 16 360 09 Karlovy Vary Bohuslav Vinter odborný učitel uvádí pro T1 tuto.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Střední odborné učiliště stavební, odborné učiliště a učiliště Sabinovo náměstí 16 360 09 Karlovy Vary Bohuslav Vinter odborný učitel uvádí pro T1 tuto."— Transkript prezentace:

1

2 Střední odborné učiliště stavební, odborné učiliště a učiliště Sabinovo náměstí 16 360 09 Karlovy Vary Bohuslav Vinter odborný učitel uvádí pro T1 tuto výukovou prezentaci : SPOJOVÁNÍ DŘEVA

3 Rozebíratelné spojení rohů desek Velké skříně lze ve smontovaném stavu špatně balit a přepravovat. Proto jsou rohy takovýchto skříní rozebíratelné, spojované dohromady spojovacím kováním bez lepidla pouze silami šroubů nebo výstředníků. K zajištění těchto spojení lze navíc použít i kolíky.

4 Excentrické skříňové spojky Excentrické skříňové spojky se skládají z excentrického pouzdra, spojovacího čepu a zdířky. Zdířka se vloží do otvoru do boku a spojovací čep se zašroubuje do zdířky. Dno se vyfrézuje, popř. vyvrtá pro čep a excentrické pouzdro. Otáčením excentrického pouzdra se dno pevně spojí s bokem. Kování se může zakrýt krytem.

5 Lichoběžníkové spojky Lichoběžníkové spojky skříní se vtlačují do dna do připraveného otvoru. Spojkou se sešroubovává dno s bokem.

6 Šrouby pro spojování skříní Se šrouby pro spojování skříní se mohou sešroubovávat části skříní, jako jsou podstavec nebo sokl s bočnicemi.

7 Spojovací šrouby Spojovací šrouby, které se zašroubovávají z boku do příčné válcové matice ve dnu, jsou zvenčí viditelné. Hlava šroubu může být překrytá krytem

8 Jednodílné spojovací šrouby (confirmat) Jednodílné spojovací šrouby (confirmat) jsou speciální šrouby, které se z boku šroubují do hrany dna. Pro výrobu otvoru je potřebný speciální stupňovitý vrták.

9 Excentrické minispojky Excentrické minispojky jsou podobné excentrickým spojkám, ovšem u tohoto kování je vidět pouze malé excentrické pouzdro ve dnu. Použitím kloubového spojovacího čepu lze dna a bočnice spojovat pod různými úhly.

10 Spojení spojovacími úhelníky Spojovací úhelníky lze sešroubovávat prvky skříní, které jsou připevněny k dílům vruty. Otvory jsou vytvořeny pro montážní vzdálenost 32 mm.


Stáhnout ppt "Střední odborné učiliště stavební, odborné učiliště a učiliště Sabinovo náměstí 16 360 09 Karlovy Vary Bohuslav Vinter odborný učitel uvádí pro T1 tuto."

Podobné prezentace


Reklamy Google