Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Historie a současnost Učební materiál vznikl v rámci projektu INFORMACE – INSPIRACE – INOVACE, který je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Historie a současnost Učební materiál vznikl v rámci projektu INFORMACE – INSPIRACE – INOVACE, který je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním."— Transkript prezentace:

1 Historie a současnost Učební materiál vznikl v rámci projektu INFORMACE – INSPIRACE – INOVACE, který je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky.

2  Flašinet, orchestrion  O záznamu zvuku v pravém slova smyslu mluvíme až od 19. století  Záznam zvuku= nahrání informace a její pozdější reprodukce  Druhy záznamů: mechanický, optický, magnetický, digitální  První pokus záznamu- 1859 C. Cros- rytí jehly do měkkého grafitu, nemožnost reprodukce Učební materiál vznikl v rámci projektu INFORMACE – INSPIRACE – INOVACE, který je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky.

3  První přístroj na záznam lidského hlasu  V roce 1877 ho sestrojil Thomas Alva Edison  Záznam se vyrýval jehlou do válce se záznamovou vrstvou (staniol, později vosk)  U tohoto přístroje již byla možná reprodukce  Nevýhodou byla krátká doba záznamu- cca 2 minuty Učební materiál vznikl v rámci projektu INFORMACE – INSPIRACE – INOVACE, který je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky.

4 1

5  Roku 1887 ho sestrojil Emil Berliner  Pro záznam použil místo kovového válce plochou desku  První desky byly vyráběny ze zinku potaženého voskem, následovaly desky šelakové a později desky vinylové  První gramofony byly na ruční pohon, s rozvojem elektrotechniky byly vylepšeny o elektrický pohon a zesilovač zvuku  Další zlepšení přinesl vynález stereofonního záznamu v druhé polovině 20. století  Gramofon Gramofon Učební materiál vznikl v rámci projektu INFORMACE – INSPIRACE – INOVACE, který je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky.

6  Myšlenku magnetického záznamu zvuku zrealizoval Dán Waldemar Poulsen na přelomu 19. a 20. století  Zvuk byl tehdy zaznamenán na kovový drát  Později byly vyvinuty magnetické pásky a vznikly tak magnetofony cívkové a později kazetové Učební materiál vznikl v rámci projektu INFORMACE – INSPIRACE – INOVACE, který je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky.

7 2

8  První pokusy o digitální záznam zvuku proběhly v 70. letech 20. století  Zvuk je zaznamenávám na optický disk ve spirálovité stopě, která jde od středu média  Záznamové disky- CD, DVD  Dnešní formáty záznamu zvuku- MP3, MP4 Učební materiál vznikl v rámci projektu INFORMACE – INSPIRACE – INOVACE, který je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky.

9 Použité obrázky:  Obrázek spadá pod licenci public domain viz : http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Edison_and_phonograph.jpg  Obrázek spadá pod licenci public domain viz : http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Church_pierce_wire_556b.jpg  Video je ze serveru www.youtube.com Učební materiál vznikl v rámci projektu INFORMACE – INSPIRACE – INOVACE, který je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky.


Stáhnout ppt "Historie a současnost Učební materiál vznikl v rámci projektu INFORMACE – INSPIRACE – INOVACE, který je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním."

Podobné prezentace


Reklamy Google