Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Kyjevská Rus Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Petra Pitronová. Materiál zpracován v rámci projektu Implementace ICT techniky.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Kyjevská Rus Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Petra Pitronová. Materiál zpracován v rámci projektu Implementace ICT techniky."— Transkript prezentace:

1 Kyjevská Rus Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Petra Pitronová. Materiál zpracován v rámci projektu Implementace ICT techniky do výuky dle ŠVP na ZŠ Slavkov u Brna, Tyršova 977.

2 Vznik Kyjevské Rusi V 80. letech 9. století vznikl na území mezi řekami Vislou, Dněprem a Volhou stát východních Slovanů, nazývaný podle hlavního města Kyjevská Rus Zakladatelem byl kníže Oleg z rodu Rurikovců

3 Další knížata Vladimír (980-1015)  vybudoval z Kyjevské Rusi pevný a mocný stát  přijal křesťanství Jaroslav Moudrý (1015-1054)  hospodářský a kulturní rozkvět  vydal zákoník Ruská pravda  udržoval kontakty s mnoha evropskými panovníky Vladimír Monomach (1113-1125)  patřil k nejvzdělanějším panovníkům v Evropě (napsal několik lit. děl)  jeho vláda je obdobím vrcholného rozkvětu Kyjevské Rusi

4 Zánik Kyjevské Rusi Po smrti Vladimíra Monomacha boje o trůn Jednotlivá knížata posilují svoji moc a nezávislost Dochází k oslabení státu Ve 13. století dobyli a ovládli Kyjevskou Rus Tataři (Mongolové)

5 Obrázek č. 1 – Rozsah Kyjevské Rusi ve 12. století

6 Zdroje : Obrázek 1: Rozsah Kyjevské Rusi ve 12. století [cit. 2011-06-21]. Dostupný pod licencí Creative Commons na adrese: http://cs.wikipedia.org/wiki/Soubor:Principalities_of_Kievan_Rus%27_(1054-1132).jpg


Stáhnout ppt "Kyjevská Rus Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Petra Pitronová. Materiál zpracován v rámci projektu Implementace ICT techniky."

Podobné prezentace


Reklamy Google