Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

STAVBA ZEMĚ Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Věra Křivánková. Materiál zpracován v rámci projektu Implementace ICT techniky.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "STAVBA ZEMĚ Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Věra Křivánková. Materiál zpracován v rámci projektu Implementace ICT techniky."— Transkript prezentace:

1 STAVBA ZEMĚ Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Věra Křivánková. Materiál zpracován v rámci projektu Implementace ICT techniky do výuky dle ŠVP na ZŠ Slavkov u Brna, Tyršova 977.

2 Obrázek 1 Stavba Země

3 a) Vnitřní stavba  zemské jádro ◦ tvořeno hlavně Fe a Ni, uvnitř pravděpodobně tuhé, na povrchu polotekuté  zemský plášť ◦ tvořen hlavně křemičitany a oxidy Fe a Mg ◦ sahá do hloubky km ◦ svrchní část tekutá a žhavá  zemská kůra ◦ hlavně oxidy a křemičitany ◦ litosférické desky

4 kamenný obal Země (zemská kůra + nejsvrchnější část zemského pláště)  nejvyšší vrchol Mount Everest (Ču-mu-lung-ma) 8847m Obrázek 2Obrázek 3

5  nejnižší místo Mariánský příkop m  Tonžský příkop m - V od Austrálie Obrázek 4Obrázek 5

6 b) Další zemské sféry  atmosféra - vzdušný obal Země  hydrosféra - vodní obal Země sluneční záření proniká jen do hloubky 1 km, prozáří jen 200 m  pedosféra - půda na povrchu Země  biosféra - oživený povrch Země (část atmosféry, hydrosféry i pedosféry) Obrázek 6 atmosféra

7 Zdroje :  Obrázek 1 [cit ]. Dostupný pod licencí Creative Commons na WWW:  Obrázek 2 [cit ]. Dostupný pod licencí Creative Commons na WWW:  Obrázek 3 [cit ]. Dostupný pod licencí Creative Commons na WWW:  Obrázek 4 [cit ]. Dostupný pod licencí Creative Commons na WWW:  Obrázek 5 [cit ]. Dostupný pod licencí Creative Commons na WWW:  Obrázek 6 [cit ]. Dostupný pod licencí Creative Commons na WWW:


Stáhnout ppt "STAVBA ZEMĚ Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Věra Křivánková. Materiál zpracován v rámci projektu Implementace ICT techniky."

Podobné prezentace


Reklamy Google