Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

KANADA Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Mgr. Michael Korbička. Materiál zpracován v rámci projektu Implementace ICT techniky.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "KANADA Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Mgr. Michael Korbička. Materiál zpracován v rámci projektu Implementace ICT techniky."— Transkript prezentace:

1 KANADA Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Mgr. Michael Korbička. Materiál zpracován v rámci projektu Implementace ICT techniky do výuky dle ŠVP na ZŠ Slavkov u Brna, Tyršova 977.

2 - rozloha cca 10 mil. km 2 - počet obyvatel cca 33,2 mil. - hl. město Ottawa - druhý největší stát světa - na rozhraní arktického a mírného pásu - nízká hustota zalidnění - (původní oblasti – Eskymáci a Indiáni) + osadníci z Evropy (Francouzi, Angličané – úřední jazyky)

3 - území děleno na 10 provincií: Yukon, Severozápadní území, Nunavut, Britská Kolumbie, Alberta, Saskatchewan, Manitoba, Ontario, Québec, Newfoundland - 3 teritoria: Ostrov prince Eduarda, Nový Brunšvik, Nové Skotsko

4 Obr. 1 Politické členění Kanady

5 - obrovské zásoby nerostů (uhlí, železná ruda, barevné kovy, uran) - vyspělá ekonomika – strojírenský průmysl (auta), chemický průmysl (ropa, léky), dřevozpracující průmysl, potravinářský průmysl (dobytek, pšenice – světový producent, rybolov) Obr. 2 Vlajka Kanady

6 Obr. 3 Vancouver

7 Otázky k opakování: 1.Ukažte na mapě a popište hranici mezi Kanadou a Spojenými státy. 2.Jaké má Kanada podnebí? 3.Ukažte na mapě velká města: Montreal, Toronto, Vancouver, Calgary, Edmonton, Québec. 4.Proč je Kanada dvoujazyčnou zemí? 5.Která zemědělská plodina se z Kanady nejvíce vyváží?

8 Zdroje : 1.Obr.1 Politické členění Kanady [cit. 2011-06-15]. Dostupný pod licencí Wikimedia Commons na WWW: http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Political_map_of_Canada.png http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Political_map_of_Canada.png 2.Obr. 2 Vlajka Kanady [cit. 2011-06-15]. Dostupný pod licencí Wikimedia Commons na WWW: http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Flag_of_Canada.svg http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Flag_of_Canada.svg 3.Obr. 3 Vancouver [cit. 2011-06-15]. Dostupný pod licencí Wikimedia Commons na WWW: http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Vancouver_BC.JPG http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Vancouver_BC.JPG


Stáhnout ppt "KANADA Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Mgr. Michael Korbička. Materiál zpracován v rámci projektu Implementace ICT techniky."

Podobné prezentace


Reklamy Google