Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Mendelovy zákony Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Věra Křivánková. Materiál zpracován v rámci projektu Implementace ICT.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Mendelovy zákony Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Věra Křivánková. Materiál zpracován v rámci projektu Implementace ICT."— Transkript prezentace:

1 Mendelovy zákony Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Věra Křivánková. Materiál zpracován v rámci projektu Implementace ICT techniky do výuky dle ŠVP na ZŠ Slavkov u Brna, Tyršova 977.

2  Při křížení dvou homozygotů (dominantního a recesivního) se u potomstva (heterozygotů) projeví pouze dominantní znak = všichni vypadají stejně

3 aa AA a a A A Aa Aa Aa Aa

4  Při rozmnožování kříženců se objeví u potomstva dominantní i recesivní znaky v poměru 3 : 1

5 Aa A a A a AA Aa Aa aa

6  V pohlavních buňkách je z každého genu jen 1 alela a ty se mohou volně kombinovat

7 Obrázek 1

8 Obrázek 1 [cit. 2010-06-06]. Dostupný pod licencí Creative Commons Attribution-Share Alike 3.0 Unportedna WWW: http://en.wikipedia.org/wiki/File:Punnett_square_mendel_flowers.svgZdroje:


Stáhnout ppt "Mendelovy zákony Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Věra Křivánková. Materiál zpracován v rámci projektu Implementace ICT."

Podobné prezentace


Reklamy Google