Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Chemická vazba Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Mgr. Lenka Půčková. Materiál zpracován v rámci projektu Implementace ICT.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Chemická vazba Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Mgr. Lenka Půčková. Materiál zpracován v rámci projektu Implementace ICT."— Transkript prezentace:

1 Chemická vazba Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Mgr. Lenka Půčková. Materiál zpracován v rámci projektu Implementace ICT techniky do výuky dle ŠVP na ZŠ Slavkov u Brna, Tyršova 977.

2 Chemická vazba je tvořena dvojicí elektronů (vazebný elektronový pár) na vzniku chemické vazby se podílejí pouze elektrony ve vnější vrstvě

3 Vznik vazby Příklad vzniku molekuly vodíku - + H + HH 2 1p + - - -

4 Elektronegativita je schopnost atomu přitahovat vazebné elektrony každý prvek má jinou elektronegativitu (můžeme najít v tabulkách)

5 Rozdíl elektronegativit se vypočítá tak, že se odečtou hodnoty elektronegativit obou prvků podílejících se na vazbě.

6 Druhy vazby - tabulka Druh vazbyRozdíl elektronegativit nepolární0 až 0,4 polární0,4 až 1,7 iontováVětší než 1,7

7 Zdroje : Obrázek je vytvořen a upraven autorkou přímo v programu


Stáhnout ppt "Chemická vazba Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Mgr. Lenka Půčková. Materiál zpracován v rámci projektu Implementace ICT."

Podobné prezentace


Reklamy Google