Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Tónování barev Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Mgr. Nicol Stavělová. Materiál zpracován v rámci projektu Implementace ICT.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Tónování barev Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Mgr. Nicol Stavělová. Materiál zpracován v rámci projektu Implementace ICT."— Transkript prezentace:

1 Tónování barev Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Mgr. Nicol Stavělová. Materiál zpracován v rámci projektu Implementace ICT techniky do výuky dle ŠVP na ZŠ Slavkov u Brna, Tyršova 977.

2 Tón barvy nám ukazuje, jak je barva světlá nebo tmavá. Nejsvětlejší tón je žlutá barva.Nejtmavší tón je fialová.

3 » Světlejší tóny jedné barvy vzniknou přidáním vody nebo běloby k dané barvě. » Žlutá → světle žlutá. » Čím méně vody nebo běloby k barvě přidáváme, tím je tón barvy tmavší. » Modrá → tmavě modrá.

4 Nepatrně červené, nepatrně žluté, nepatrně modré, běloba. Přidáváním běloby do tmavého základu, vznikne požadovaný odstín. + + + =

5 Technika: malba akrylovými (nebo plakátovými) barvami Úkol: namaluj zimní krajinu (využij pouze modrou barvu, tóny vytvářej mícháním modré barvy s bělobou) Pomůcky: modrá barva běloba paleta ploché štětce, kelímek na vodu výkres A3

6 Zdroje: Využití publikace: Wattová, F.: Kniha výtvarných nápadů. Svojtka&Co., Praha, 2009 Dickinsová, R. a McCafferty, J.: Kreslíme portrét. Svojtka&Co., Praha, 2003


Stáhnout ppt "Tónování barev Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Mgr. Nicol Stavělová. Materiál zpracován v rámci projektu Implementace ICT."

Podobné prezentace


Reklamy Google