Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

MS WORD III. SCHRÁNKA, PRAVOPIS, VKLÁDÁNÍ OBRÁZKŮ Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Světlana Filipová. Materiál zpracován.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "MS WORD III. SCHRÁNKA, PRAVOPIS, VKLÁDÁNÍ OBRÁZKŮ Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Světlana Filipová. Materiál zpracován."— Transkript prezentace:

1 MS WORD III. SCHRÁNKA, PRAVOPIS, VKLÁDÁNÍ OBRÁZKŮ Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Světlana Filipová. Materiál zpracován v rámci projektu Implementace ICT techniky do výuky dle ŠVP na ZŠ Slavkov u Brna, Tyršova 977.

2 V YUŽITÍ SCHRÁNKY Pokud chceme nějakou část textu přesunout nebo kopírovat, označíme ji a provedeme:  CTRL + X - text zmizí a je ve schránce (VYJMOUT)  CTRL + C - text se opíše do schránky (KOPÍROVAT)  CTRL + V - obsah schránky se vloží na místo kurzoru (VLOŽIT) Schránku lze využít i mezi aplikacemi (např. malování - text)

3 K ONTROLA PRAVOPISU Pokud není zapnuta po celou dobu (průběžně), stačí zmáčknout tlačítko ABC (NÁSTROJE – PRAVOPIS) a kontrola se provede i s nabídkou oprav Slova, která slovník nezná, jsou červeně podtržena

4 V KLÁDÁNÍ OBRÁZKŮ Najedeme kurzorem na místo, kde má být obrázek vložen Nabídka VLOŽIT – OBRÁZEK (vyberu typ – Klipart, WordArt, Ze souboru…) Vybereme vhodný obrázek a stiskneme OK Úpravu obrázku a jeho obtékání textem nastavíme, když klepneme pravým tlačítkem myši na obrázek a vybereme menu FORMÁT

5 Ú PRAVA OBRÁZKU Změna velikosti pomocí úchytných bodů Přemístění a otočení obrázku Oříznutí, ohraničení a stínování obrázku, přidání jasu a kontrastu, nastavení průhledné barvy Obtékání textu (pozice)  OBDÉLNÍK – obtékání obrázku ze všech stran  TĚSNÉ – obtékání obrázku těsně kolem hran  ZA TEXTEM – obrázek je posunut za text („vodotisk“)  PŘED TEXTEM – obrázek je umístěn před textem

6 Z DROJE :


Stáhnout ppt "MS WORD III. SCHRÁNKA, PRAVOPIS, VKLÁDÁNÍ OBRÁZKŮ Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Světlana Filipová. Materiál zpracován."

Podobné prezentace


Reklamy Google