Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Vypracovala: Mgr. Hana Toflová Dne: 20.10.2012 ICT2/1/3/16.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Vypracovala: Mgr. Hana Toflová Dne: 20.10.2012 ICT2/1/3/16."— Transkript prezentace:

1 Vypracovala: Mgr. Hana Toflová Dne: 20.10.2012 ICT2/1/3/16

2  Úkolem dnešní hodiny je popis zvířátka. (vkládání obrázku z klipartu, úprava obrázku, vložit a upravit automatické tvary, vložit a upravit textové pole, přizpůsobit velikost, typ a barvu písma)  Do školních dokumentů vkládáme logo, grafy, schémata a obrázky.  Tyto grafické prvky můžeme vytvořit přímo v programu Word.

3  Z Klipartu Po instalaci balíku MS Office se současně nainstaluje i sada obrázků. Každý obrázek se nazývá klipart a můžeme ho kdykoliv vkládat do dokumentu.

4 1) Otevřeme si dokument – Word - pojmenujeme, uložíme. 2) Nastavíme kurzor na místo, kam bude klipart vložen. 3) V hlavní nabídce Wordu klikneme na Vložit - Obrázek - Klipart. 4) Po otevření Klipart – okno - Hledat - napíšeme hledaný obrázek např. liška a označíme hledat a otevře se nám nabídka obrázků.

5  Můžeme zvolit 2 postupy: 1. Vložení klipartu kopírováním do schránky a vložením ze schránky. 2. Uchopením klipartu levého tlačítka myši a přetáhneme na dokument Wordu. Levé tlačítko myši je při této operaci stále stisknuté. Klipart bude vložen do dokumentu.

6  Velikost a umístění klipartu nám určitě nebude vyhovovat.  Můžeme obrázek zvětšovat, zmenšovat, přesunout na požadované místo.  S obrázky Klipart po vložení do dokumentu můžeme pracovat.  Z nabídky - Formát obrázku - můžeme přebarvit, měnit jednotlivé barvy vybraného klipartu.

7  Automatické tvary  Word umožňuje vložit do dokumentu tvary, čáry, křivky, bubliny, obdélníky atd.  automatické tvary a jsou z panelu nástrojů Kreslení.  Panely – nástrojů - Kreslení.

8 1. Klikneme na tlačítko - Automatické tvary - panel nástrojů - Kreslení. 2. V seznamu vybereme - Základní tvary. 3. Otevře se nabídka - v prvním sloupci uprostřed, - malý symbol obličeje. 4. Klikneme na obličej a nabídka zmizí a kurzor myši se změní na kříž. 5. Nastavíme se myší na levý horní roh tvaru, a stiskneme a držíme levé tlačítko myši.

9 6. Stále táhneme myší směrem k pravému spodnímu rohu vybraného tvaru. 7. Pokud budeme s velikostí stran spokojeni, pustíme levé tlačítko myši.  Automatický tvar bude vytvořen a umístěn na plochu dokumentu.

10 Pro vložení textového pole: Word – příkaz – Vložit - Textové pole.  Kurzor se změní na křížek a tahem nakreslíme pole požadovaných rozměrů.  Do pole můžeme psát, vkládat libovolné objekty, například další textové pole.

11  Kliknutím do pole dojde ke zvýraznění – to znamená, že pole je aktivní a my můžeme upravovat.  Myší pole přesouváme po stránce, upravujeme velikost.  Kliknutím pravým tlačítkem myši na hranici pole a vybereme - Formát - textového pole.

12  Barvy a čáry nastavíme ohraničení pole - styl a tloušťku čáry a barvy.  Velikost, slouží k přesnému určení rozměrů pole

13 1) V programu Word otevři dokument. 2) Dokument pojmenuj – „Popis lišky“ (zvířátko, které si vybereš) a ulož do svojí složky. 3) Do dokumentu vlož vybraný obrázek z Klipartu a uprav. 4) Ke klipartu vlož – automatické tvary šipky a textová pole. 5) Do textových polí – popiš části těla zvířete.

14


Stáhnout ppt "Vypracovala: Mgr. Hana Toflová Dne: 20.10.2012 ICT2/1/3/16."

Podobné prezentace


Reklamy Google