Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Rozvoj a zkvalitňování odborného vzdělávání na středních školách a vyšších odborných školách Moravskoslezského kraje s důrazem na odbornou praxi Tento.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Rozvoj a zkvalitňování odborného vzdělávání na středních školách a vyšších odborných školách Moravskoslezského kraje s důrazem na odbornou praxi Tento."— Transkript prezentace:

1 Rozvoj a zkvalitňování odborného vzdělávání na středních školách a vyšších odborných školách Moravskoslezského kraje s důrazem na odbornou praxi Tento projekt je realizován v rámci Operačního programu Rozvoj lidských zdrojů priorita 3 Rozvoj celoživotního učení

2 Střední škola společného stravování, Ostrava – Hrabůvka, příspěvková organizace pracovala v projektu spolu s dalšími sedmi organizacemi jako partner Moravskoslezského kraje.

3 Střední škola společného stravování realizovala šest odborných kurzů, ve kterých bylo proškoleno celkem 245 zájemců. Z celkového počtu bylo proškoleno 172 žen, 128 pedagogických pracovníků, 117 proškolených bylo vesměs z řad pracovníků v oblasti gastronomie. Pochoutky z moří a rybníků Moderní slavnostní hostiny Souznění vína a pokrmů Moderní technologie v přípravě pokrmů Příprava pokrmů studené kuchyně Dietní stravování

4 Kurzy realizované v roce 2006 Pochoutky z moří a rybníků Souznění vína a pokrmů Moderní slavnostní hostiny

5

6

7

8 Lektor, pan Lubomír Brázda, šéfkuchař firmy Montycon, zhodnotil současný stav kuchyní. Nastínil řešení existujících problémů pomocí nových technologických zařízení. Využití moderních technologií v restauračních provozech (leden – únor 2007)

9 Připravil s účastníky vhodné recepty. Seznámil frekventanty se současnou nabídkou na poli gastronomické techniky.

10 Během dvoudenního praktického nácviku v Kuchařském studiu Montycon vysvětlil posluchačům správné využití této techniky.

11 Lektorem kurzu byl pan Zdeněk Voznica, bývalý šéfkuchař Grandhotelu Pupp v Karlových Varech a Hotelu Atom. V teoretické části účastníkům nastínil celou škálu výrobků připravovaných za studena. Příprava pokrmů studené kuchyně (duben 2007)

12 Nezapomněl na popis aranžmá studených předkrmů a dekorace slavnostních mís. Plné dva dny pak mohli účastníci věnovat aplikacím nabytých vědomostí v praxi.

13 A tady máme výsledek…

14 Dietní stravování (říjen 2007) Kurz připravila a vedla nutriční terapeutka paní Anna Komoňová.

15 Lektorka jim představila dietní systém, charakteristikou diet a jejich léčebné účinky. Účastníci kurzu se seznámili s významem potravin v životě člověka, správnou výživou, nutriční hodnotou stravy.

16 V praktické části semináře se všichni mohli na vlastní kůži, přesvědčit, že dietní pokrm nemusí být strašák.

17 Další výstupy projektu IIIInovace učebních dokumentů počátečního vzdělávání MMMManuál soutěží

18 Poznatky z odborných kurzů byly zakomponovány do učebních dokumentů oboru Kuchař

19 Příprava pokrmů studené kuchyně   Charakteristika výrobků studené kuchyně.   Základní výrobky - majonéza, saláty, rosoly, pěny.   Předkrmy - plněná vejce, zelenina, ovoce, sýry, výrobky z těsta, chuťovky, kaviár.   Studené pokrmy - chlebíčky. obložená vejce, různě upravené ryby.   Galantiny, pudinky, huspeniny.   Mísy - druhy, úprava mís, doplňky a zdobení.

20 Pochoutky z moří a rybníků   Současné trendy v přípravě pokrmů z ryb, plodů moře a obojživelníků.   Předběžná příprava při jejich zpracování.   Vhodné postupy tepelného zpracování.   Suroviny a doplňky.   Způsoby podávání.   Trh s rybími výrobky – nové druhy ryb a mořských plodů.   Příklady pokrmů z ryb.   Zpracování masa obojživelníků.

21 Moderní technologie v gastronomii   Současné trendy v gastronomii.   Současné trendy z hlediska kuchaře.   Současné trendy z hlediska obsluhujících.   Současné trendy z hlediska zákazníka.   Odborné názvosloví.   Moderní zařízení pro přípravu pokrmů.   Moderní trendy v technologických úpravách.   Moderní suroviny a jejich zpracování.   Moderní úpravy a způsoby podávání pokrmů.

22 Dietní stravování   Vhodné a nevhodné suroviny pro přípravu dietní stravy.   Dietní pokrmy.   Základní diety.   Diferencovaná strava.   Rozdíly v tepelné úpravě a technologických postupech při přípravě dietní stravy.   Příklady úprav některých dietních pokrmů.

23 Manuál soutěží CCíl soutěží TTechnicko-organizační zajištění přípravy odborných soutěží PPlán základních cílů technicko-organizačního zajištění odborné soutěže HHarmonogram technicko-organizačního zajištění odborné soutěže rrozpočet nákladů na organizaci soutěže zzajištění sponzorů ssestavení organizačního týmu - výběr spolupracovníků PPrůběh odborné soutěže ZZhodnocení přínosu soutěže VVyhodnocení přínosů a negativních jevů ZZpracování opatření pro přípravu a realizaci další soutěže

24 Možnosti dalšího využití výstupů a výsledků projektu VVVVýuka žáků a studentů v počátečním vzdělávání VVVVýuka zájemců v dalším vzdělávání KKKKurzy pro zájemce z řad pracovníků v gastronomii PPPPořádání soutěží

25 Dotazníkové šetření ??I??Impuls pro přihlášení na kurz ? ??V??Vhodnost zvoleného tématu ? ??S??Splnění představ frekventanta ? ??V??Vyváženost teoretické a praktické části kurzu ? ??P??Podněty pro úpravu plánů kurzů ? ??C??Celkové hodnocení kurzů ?

26 Moderní slavnostní hostiny

27 Souznění vína a pokrmů

28 Příprava pokrmů studené kuchyně

29 Moderní technologie v gastronomii

30 Pochoutky z moří a rybníků

31 Dietní stravování

32

33 © M© M© M© Mgr. Ivana Matulová


Stáhnout ppt "Rozvoj a zkvalitňování odborného vzdělávání na středních školách a vyšších odborných školách Moravskoslezského kraje s důrazem na odbornou praxi Tento."

Podobné prezentace


Reklamy Google