Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Titanic. Nejmodernější a nejkrásnější parník, jehož první plavba ze Starého do Nového světa skončila srážkou s ledovcem a ztrátou 1 523 lidských životů.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Titanic. Nejmodernější a nejkrásnější parník, jehož první plavba ze Starého do Nového světa skončila srážkou s ledovcem a ztrátou 1 523 lidských životů."— Transkript prezentace:

1 Titanic

2 Nejmodernější a nejkrásnější parník, jehož první plavba ze Starého do Nového světa skončila srážkou s ledovcem a ztrátou 1 523 lidských životů. Kdyby tuto loď nepostihla jedna z největších katastrof v historii námořní plavby, pak by její jméno dodnes mnoho znamenalo, i když ze zcela jiných důvodů. Žádná jiná loď té doby se nemohla s Titanikem srovnávat co do přepychu vybavení a všestranného komfortu pro pasažéry. Titanic předčil všechny i co do velikosti. Jeho zařízení a motory, stejně jako celkové pojetí konstrukce, to všechno bylo na vrcholné úrovni. Nic lepšího se v tehdejší době nedalo pořídit…

3 . Titanic vstoupil do života 31. března 1909, kdy v loděnici postavili jeho kýl. Na vodu byl spuštěn 31. května 1911 a 10. dubna 1912 se vydal triumfálně na svou první plavbu. Svou existenci skončil v časných hodinách 15. dubna 1912, kdy jeho záď zmizela pod hladinou hvězdami ozářených studených vod severního Atlantiku… Jméno Titanic však žije dál v představách, v nichž se mísí legendy a skutečnost.

4 Stavba kýlu (v pozadí)

5 Stavba

6 Stavba Olympiku a Titaniku bok po boku

7 Pohled na kormidlo a 3 lodní šrouby

8 Spouštění na hladinu

9

10

11

12 Olympic a Titanic (vpravo) v Belfastu. Jde o jedinou společnou fotografii obou lodí.

13 Zkušební plavba

14 Titanic v Southamptonu 5.dubna 1912

15

16 Titanic vyplouvá na oceán ke své první a poslední plavbě.

17

18 Pravděpodobně poslední fotografie Titaniku, jak opouští Queenstown v Irsku. Pravděpodobně poslední fotografie Titaniku, jak opouští Queenstown v Irsku.

19 Animace z filmu Titanic (1997) Animace z filmu Titanic (1997)

20

21

22

23

24 Člun č.14 pátého důstojníka Lowa táhne ke Carpathii skládací člun D Člun č.14 pátého důstojníka Lowa táhne ke Carpathii skládací člun D

25 Trosečníci ve skládacím člunu D

26 Záchranné čluny Titaniku, které Carpathia přivezla do New Yorku Záchranné čluny Titaniku, které Carpathia přivezla do New Yorku

27 Předpokládá se, že právě tato ledová hora způsobila tragédii Titaniku. U paty ledové hory byla velká čmouha červené barvy. Snímek byl pořízený 15. dubna 1912 nedaleko místa potopení Titaniku.

28 Vrak na dně oceánu! (3 821 m)

29

30 Přední Velké schodiště a vstupní hala I.třídy kryté skleněnou kopulí. Přední Velké schodiště a vstupní hala I.třídy kryté skleněnou kopulí.


Stáhnout ppt "Titanic. Nejmodernější a nejkrásnější parník, jehož první plavba ze Starého do Nového světa skončila srážkou s ledovcem a ztrátou 1 523 lidských životů."

Podobné prezentace


Reklamy Google