Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Velké osobní lodě zažívaly období své největší slávy ve druhé polovině 19. století Titanic byl zaoceánský parník třídy Olympic, ve své době to byl.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Velké osobní lodě zažívaly období své největší slávy ve druhé polovině 19. století Titanic byl zaoceánský parník třídy Olympic, ve své době to byl."— Transkript prezentace:

1

2

3

4 Velké osobní lodě zažívaly období své největší slávy ve druhé polovině 19. století Titanic byl zaoceánský parník třídy Olympic, ve své době to byl největší osobní výletní parník světa Allure of the Seas - současná největší loď světa z finského Turku

5

6

7 Dělí se na: bitevní lodě, bitevní křižníky, letadlové lodě, torpédoborce, ponorka Válečná loď je speciální loď, která je určena k provádění bojových operací. Každá válečná loď má svého velitele s hodností a svou vlajku se znakem velení Válečné lodě jsou obvykle budované zcela jinak než obchodní lodě. jsou také vybaveny zbraněmi a jsou konstruovány tak, aby vydržely i významné poškození. Jsou také rychlejší a lépe manévrují než obchodní lodě. Válečné lodě přepravují pouze zbraně, munici a bojovou posádku. Jsou součástí válečného námořnictva.

8 Ponorné můžeme rozdělit na : 1) Válečné ponorky - převážně používané ke zničení ; nepřátelských lodí či jiných ponorek 2) Vědecké a výzkumné - používají se k průzkumu oceánů 3) Pracovní - vyvážení materiálu z hlubin oceánu, z vraků apod. - mohou se používat i k prohledávání potopených lodí nebo spadlých letadel

9 Ponorka ponorka je plavidlo schopné plout pod vodou mohou pracovat ve velkých hloubkách, do kterých se potápěči nedostanou ponorka může být: a) Civilní - vědecká nebo turistická b) Vojenská - bývá vyzbrojena širokým arzenálem zbraní, zvláště torpédy, případně balistickými nebo křižujícími střelami velký pokrok pro ponorky znamenalo zavedení jaderného pohonu, protože zvětšuje jejich akční rádius a zbavuje je nutnosti pravidelného a častého vynořování (pomocí elektrické energie se vytváří kyslík elektrolýzou mořské vody) jaderný pohon je však velmi drahý a až na výjimky je vyhrazen jen pro vojenské ponorky jediné omezení pak tvoří zásoby jídla a jiného spotřebního vybavení (sladká voda, toaletní potřeby atd.)

10 VLADIMÍR VINKLÁREK, JAKUB REISCHL A JAROMÍR SEDLÁČEK Za pozornost Vám děkují

11 Vladimír Vinklárek – 14 let Jakub Reischl – 15 let Jaromír Sedláček – 14 let Třída – 9. A Škola - ZŠ a MŠ Tasovice Jihomoravský kraj Kontakt - barevna.skola@zs.skola-tasovice.cz


Stáhnout ppt "Velké osobní lodě zažívaly období své největší slávy ve druhé polovině 19. století Titanic byl zaoceánský parník třídy Olympic, ve své době to byl."

Podobné prezentace


Reklamy Google