Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

ŠkolaZákladní škola Zlín, Nová cesta 268, příspěvková organizace Vzdělávací oblastČlověk a příroda Vzdělávací oborFyzika 7 Tematický okruhPohyb tělesa.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "ŠkolaZákladní škola Zlín, Nová cesta 268, příspěvková organizace Vzdělávací oblastČlověk a příroda Vzdělávací oborFyzika 7 Tematický okruhPohyb tělesa."— Transkript prezentace:

1 ŠkolaZákladní škola Zlín, Nová cesta 268, příspěvková organizace Vzdělávací oblastČlověk a příroda Vzdělávací oborFyzika 7 Tematický okruhPohyb tělesa TémaKreslíme grafy Název VY_32_INOVACE_9_24_kreslime_grafy Určení7. ročník AutorMgr. Tomáš Bobál VytvořenoKvěten 2013 Anotace Určeno pro výuku a domácí přípravu žáků. Žák se naučí správně kreslit grafy.

2 Grafy ve fyzice používáme k názornému zobrazení závislosti fyzikálních veličin. Můžeme jimi znázorňovat např.:  závislost teploty na čase,  závislost elektrického proudu na napětí,  závislost rychlosti na čase. Kreslíme grafy Na příkladu závislosti rychlosti na čase (časového průběhu rychlosti) se naučíme univerzální postup pro kreslení grafů. Čenda sledoval při cestě do školy tachometr autobusu. Každých 10 sekund si poznamenal okamžitou rychlost do tabulky. Nakreslete graf časového průběhu rychlosti

3 Kreslíme grafy 1. Narýsujeme dvě navzájem kolmé osy – vodorovnou a svislou.

4 Kreslíme grafy

5 3. Na každou osu narýsujeme rovnoměrnou stupnici

6 Kreslíme grafy 4. Do grafu vyneseme body odpovídající hodnotám z tabulky

7 Kreslíme grafy 4. V grafu můžeme naznačit průběh závislosti fyzikální veličiny

8 Použité zdroje: 1.RAUNER, Karel, Václav HAVEL, Jitka PROKŠOVÁ a Miroslav RANDA. NAKLADATELSTVÍ FRAUS. Fyzika 7: učebnice pro základní školy a víceletá gymnázia. 1. Plzeň: Fraus, ISBN MICROSOFT CORPORATION. Obrázky a jiný obsah [online] [cit ]. Dostupné z: Kreslíme grafy


Stáhnout ppt "ŠkolaZákladní škola Zlín, Nová cesta 268, příspěvková organizace Vzdělávací oblastČlověk a příroda Vzdělávací oborFyzika 7 Tematický okruhPohyb tělesa."

Podobné prezentace


Reklamy Google