Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Zibelemärit- Bernský Cibulový trh Zibelemärit- Bernský Cibulový trh Podle tradice je cibulový trh v Bernu spojen Podle tradice je cibulový trh v Bernu.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Zibelemärit- Bernský Cibulový trh Zibelemärit- Bernský Cibulový trh Podle tradice je cibulový trh v Bernu spojen Podle tradice je cibulový trh v Bernu."— Transkript prezentace:

1

2

3 Zibelemärit- Bernský Cibulový trh Zibelemärit- Bernský Cibulový trh Podle tradice je cibulový trh v Bernu spojen Podle tradice je cibulový trh v Bernu spojen s požárem města v roce 1405. Jelikož tehdy obyvatelé Freiburgu přispěchali Bernu na pomoc, dodržuje se od té doby jedenkrát v roce právo, nabízet v Bernu zboží z Freiburgu. s požárem města v roce 1405. Jelikož tehdy obyvatelé Freiburgu přispěchali Bernu na pomoc, dodržuje se od té doby jedenkrát v roce právo, nabízet v Bernu zboží z Freiburgu. Trh byl původně vyhrazen pro pěstitele cibule Trh byl původně vyhrazen pro pěstitele cibule z jezerních oblastí. Dnes je cibulový trh největším trhem v Bernu a na více jak 750 místech se nabízí nejen cibule. Zibelemärit se stal každoročním trhem, lidovou slavností. z jezerních oblastí. Dnes je cibulový trh největším trhem v Bernu a na více jak 750 místech se nabízí nejen cibule. Zibelemärit se stal každoročním trhem, lidovou slavností. Mladí lidé a ti, kteří se stále mladě cítí, si nenechají ujít Konfettischlacht od 16.00 hodin Mladí lidé a ti, kteří se stále mladě cítí, si nenechají ujít Konfettischlacht od 16.00 hodin

4 Cibulový trh a slavnosti v Bernu se koná vždy čtvrté pondělí v listopadu. Během proslulého cibulového trhu obsadí centrum města obchodníci a snaží se co nejvíce prodat své zboží. Podle vyprávění trvá tradice tohoto svátku od velkého požáru roku 1405. Slavnost doprovází řada lidových zvyků jako například bití kladivem do hlavy (dnes plastovým), celý Bern všeobecně je na nohou a užívá si

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21


Stáhnout ppt "Zibelemärit- Bernský Cibulový trh Zibelemärit- Bernský Cibulový trh Podle tradice je cibulový trh v Bernu spojen Podle tradice je cibulový trh v Bernu."

Podobné prezentace


Reklamy Google