Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Ing. Jana Homolková ANOTACE Prezentace obsahuje návod jak je možné vytvářet koláž z fotografií.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Ing. Jana Homolková ANOTACE Prezentace obsahuje návod jak je možné vytvářet koláž z fotografií."— Transkript prezentace:

1 Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Ing. Jana Homolková ANOTACE Prezentace obsahuje návod jak je možné vytvářet koláž z fotografií prostřednictvím on-line programů. Druh učebního materiáluDUM Očekávané výstupy Žáci se seznámí s některými grafickými programy, které umožňují vytvářet koláže s fotografií. Podrobněji poznají možnosti programu on-line programu Pizap. V rámci praktického cvičení si žáci osvojí práci s grafickým programem a vytvoří koláž. Pro koho je materiál určen Žáci 7. – 9. ročníku Autor Ing. Jana Homolková Datum vzniku 27. 3. 2013 Vzdělávací oblastInformační a komunikační technologie Úprava fotografií - koláž ICT, 7. – 9. ročník VY_32_INOVACE_193, 10. sada, ICT

2 Úprava fotografií - koláž Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Ing. Jana Homolková.

3 Přehled grafických programů vhodných k tvorbě koláží http://www.pizap.com http://www.photovisi.com/ http://www.collagemix.com/ http://www.chibimachine.com/home.php Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Ing. Jana Homolková.

4 www.pizap.com Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Ing. Jana Homolková. tlačítkem start spustíme program

5 www.pizap.com Možnosti: -vytváření koláží -úprava fotografií -webová kamera – efekty pro video -pozadí -úprava profilu na FB Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Ing. Jana Homolková.

6 Jak postupujeme při tvorbě koláží? -otevřeme program a vybereme rozložení snímků -čtverce a obdélníky, kruhy, srdce, ostatní tvary -možnost vložit různý počet fotografií Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Ing. Jana Homolková.

7 Jak postupujeme při tvorbě koláží? -do vybraného rozložení vložíme námi vybrané fotografie -koláž upravujeme pomocí dalších nástrojů Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Ing. Jana Homolková.

8 Nástroje pro úpravu koláže -efekty a filtry fotografií Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Ing. Jana Homolková.

9 Nástroje pro úpravu koláže -nálepky Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Ing. Jana Homolková.

10 Nástroje pro úpravu koláže Různé druhy nálepek – postavy, obrazce, emotikony, … … Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Ing. Jana Homolková.

11 Nástroje pro úpravu koláže -textové efekty Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Ing. Jana Homolková.

12 Nástroje pro úpravu koláže Textové efekty – různé typy písma, bubliny, nápisy Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Ing. Jana Homolková.

13 Nástroje pro úpravu koláže Rámečky – různé tvary, barva pozadí, ohraničení, zaměřené na různé události Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Ing. Jana Homolková.

14 Uložení fotokoláže a publikování -koláž uložíme jako soubor *.jpg -můžeme jej publikovat na sociálních sítích – FB, Twitter, -koláž můžeme odeslat na email Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Ing. Jana Homolková.

15 Praktické cvičení Vytvořte koláž, která bude mít minimálně 6 fotografií. Koláž vytvoř na libovolné téma např. lidé, zvířata, města, hory, atd. Při úpravě použij různé efekty – nálepky, nápisy, rámečky, pozadí, …(minimálně 4 různé efekty) Vytvořenou koláž ulož na síťový disk, do složky své třídy. Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Ing. Jana Homolková.

16 Použité zdroje Obrázky – archiv autora – Print Screen – Ing. J. Homolková Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Ing. Jana Homolková.


Stáhnout ppt "Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Ing. Jana Homolková ANOTACE Prezentace obsahuje návod jak je možné vytvářet koláž z fotografií."

Podobné prezentace


Reklamy Google