Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Název a adresa školy: Střední odborné učiliště stavební, Opava, příspěvková organizace, Boženy Němcové 22/2309, 746 01 Opava Název operačního programu:OP.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Název a adresa školy: Střední odborné učiliště stavební, Opava, příspěvková organizace, Boženy Němcové 22/2309, 746 01 Opava Název operačního programu:OP."— Transkript prezentace:

1 Název a adresa školy: Střední odborné učiliště stavební, Opava, příspěvková organizace, Boženy Němcové 22/2309, 746 01 Opava Název operačního programu:OP Vzdělávání pro konkurenceschopnost, oblast podpory 1.5 Registrační číslo projektu:CZ.1.07/1.5.00/34.0713 Název projektu:Zvyšování klíčových aktivit Předmět, ročník:Informační a komunikační technologie, 1. ročník Název sady vzdělávacích materiálů: Prezentační program - PowerPoint Sada číslo: ICT-21C Pořadové číslo vzdělávacího materiálu: 05 Označení vzdělávacího materiálu: VY_32_INOVACE_ICT-21C-05 Téma vzdělávacího materiálu:Přechody snímků, animace, zvuk a video Druh učebního materiálu:Prezentace Autor:Ing. Radka Pindurová Anotace: Prezentace žáky naučí vkládat přechody mezi snímky, vložit animaci, zvuk a video. Každý žák má k dispozici osobní počítač a uvedená prezentace se prezentuje pomocí projektoru. Metodické poznámky: Materiál je vhodný pro žáky prvních ročníků veškerých učebních oborů Datum vytvoření: 2. 2. 2013 Ověření ve výuce:18. 2. 2013

2 Přechody snímků Jednotlivé snímky se mohou zobrazit buď klasickým způsobem, že první zmizí a místo něj se objeví druhý, nebo můžeme použít různé efekty přechodů snímků. Výhodou je, že dané přechody můžeme libovolně kombinovat. Není však vhodné používat více než tři přechody na celou prezentaci. Pro vložení přechodu klikneme do Pásu karet na kartu „Přechody“ a zvolíme daný přechod.

3 Zde si vybereme daný přechod.

4 Animace Velkou výhodou PowerPointu je, že nemusíme jednotlivé snímky vykreslovat najednou. Daleko efektivnější je, když jednotlivé prvky prezentace nastupují na scénu postupně. Na začátku se zobrazí pouze pozadí, po chvilce vyjede točící se nadpis, pak nějaký text a vedle něj se z ničeho nic objeví obrázek. Postup: Kliknout myší na prvek, který chceme animovat, poté kliknout do Pásu karet na kartu „Animace“ a zvolit danou animaci.

5 Zde si vybereme danou animaci pro daný prvek.

6 Zvuk Někdy se můžeme dostat do situace, kdy budeme chtít do prezentace vložit zvuk, např. nějakou hudbu či čtený komentář. Pro vložení zvuku klikneme do Pásu karet na kartu „Vložení“ a zvolíme zvuk. Máme na výběr ze tří možností vložení zvuku: Zvuk ze souboru, Klipart – zvuk a Nahrát zvuk.

7 Vloží zvuk ze souboru přes Průzkumník Windows. Vloží zvukový Klipart ze sady Office. Umožňuje nahrát zvuk pomocí mikrofonu.

8 Video Vkládání videa se provádí skoro úplně stejně jako vkládání zvuku. Pro vložení videa klikneme do Pásu karet na kartu „Vložení“ a zvolíme video. Obdobně jako u vložení zvuku máme na výběr ze tří možností vložení videa: Video ze souboru, Video z webu a Klipart - video.

9 Vloží video ze souboru přes Průzkumník Windows. Vloží video z webu, stačí napsat odkaz na video. Vloží Klipart - video ze sady Office.

10 Úkol Vytvořte prezentaci zaměřenou na Vaše zájmy podle následujících podmínek:  Prezentace bude mít 5 snímků.  U celé prezentace bude použitý přechod „Hodiny“.  Nadpisy snímků budou mít nastavenou animaci „Přilétnutí“.  Prezentace bude obsahovat odrážky, klipart, video a zvuk.

11 Použité zdroje Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Ing. Radka Pindurová.


Stáhnout ppt "Název a adresa školy: Střední odborné učiliště stavební, Opava, příspěvková organizace, Boženy Němcové 22/2309, 746 01 Opava Název operačního programu:OP."

Podobné prezentace


Reklamy Google